Spor yapmanın çocuklara ve gençlere ne gibi faydaları olabilir? Arkadaşlarınıza anlatınız. | Forum Sayfa Cevapları

Spor yapmanın çocuklara ve gençlere ne gibi faydaları olabilir? Arkadaşlarınıza anlatınız.


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Spor yapmanın çocuklara ve gençlere ne gibi faydaları olabilir? Arkadaşlarınıza anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Spor yapmanın çocuklara ve gençlere ne gibi faydaları olabilir? Arkadaşlarınıza anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :  Spor yapmanın çocuklara ve gençlere büyük faydası olduğunu ve bedensel ve zihinsel yapısının geliştirildiğini bilim adamları tarafından kanıtlanmış bir gerçek olarak ifade edebiliriz.

Anne ve baba olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin zihinsel ve bedensel yapısını en iyi şekilde gelişmesi ve gelecek hayatta başarılı olabilmesi için sürekli olarak spora adapte olmuş bir yaşam seçmeli ve çocuklarımızı bu yönde yetiştirmemiz gerekmektedir.


Spor yapmanın çocuklara ve gençlere ne gibi faydaları olabilir? Arkadaşlarınıza anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Toplum içerisinde var olan çocuklarımızın ve gençlerimizin gelecek hayatta başarılı olmasının ve var olan sorunları karşısında iyi bir şekilde yol bulmaları açısından Spor yapmak büyük bir önem taşımaktadır.

Bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda spor yapan çocukların ve gençlerin zihinsel ve bedenin yapısının iyi bir şekilde geliştiği Ve derslerinde başarılı olarak olaylar karşısında yeni çözümler bulmaları ve sorunları kolay bir şekilde çözdükleri ifade edilmektedir.

Aile fertleri olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi bir şekilde topluma ve milletine faydalı olabilmesi için ilk olarak Dengeli ve düzenli beslenmesi zararlı alışkanlıklardan kurtulması ve uzak durması bunun sonucunda da spor yaparak beden yapısını ve zihin yapısını en üst seviye çıkarılarak geleceğin Başbakanları öğretmenleri polisleri askerleri yani Vatanına ve milletine başarılı olacak fertlerini yetiştirilmesi Yukarıdaki var olan olguların temelinde sağlanabilir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Spor yapmanın çocuklara ve gençlere ne gibi faydaları olabilir? Arkadaşlarınıza anlatınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!