Ders Notları

Sümerler tarafından gerçekleştirilen yazının icadı tarihin başlangıcı olarak kabul edilir. Sizce bunun sebepleri neler olabilir? Yazınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Sümerler tarafından gerçekleştirilen yazının icadı tarihin başlangıcı olarak kabul edilir. Sizce bunun sebepleri neler olabilir? Yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sümerler tarafından gerçekleştirilen yazının icadı tarihin başlangıcı olarak kabul edilir. Sizce bunun sebepleri neler olabilir? Yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Sümerler tarafından gerçekleştirilen yazının icadı tarihin başlangıcı olarak kabul edilmesinin temel sebebi insanlık tarihi hakkında önemli olay olayların, savaşlar, hastalıkların, yerleşim yerleri ve insanlar hakkında bilgilerin kayıt altına alınmasından dolayı Sümerler tarafından gerçekleştirilen yazının icadı tarihin başlangıcı olarak kabul edilir.


Sümerler tarafından gerçekleştirilen yazının icadı tarihin başlangıcı olarak kabul edilir. Sizce bunun sebepleri neler olabilir? Yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yazının icadı ile bilikte tarihler boyunca geçmiş dönemler yaşana olaylar hakkında bilgiler elde edebildik. Sümerler tarafından gerçekleştirilen yazının icadı tarihin başlangıcı olarak kabul edilmesi doğrudur.

Çünkü eski çağlarda yaşanan hastalıklar, savaşlar, hikayeler, mücadeleler, insanların yaşamı ve mimarisi gibi bir çok bilgiye yazı sayesinde ulaşarak o dönemler hakkında bilgi etmemiz tarih açısından büyük bir önem arz etmektedir. İşte bu nedenle yazının icadı tarihi bir öneme sahiptir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Sümerliler tarafından yazının bulunması ve yazının icadı ile beraber tarihin başlangıcı olarak kabul edildi. Yazının icadı ile beraber insanlar sahip oldukları bilgi dede aktarmakta ve depolamada kolaylıklar olmuştur. Şu an dünyamızda konuşulan diller ve yazılan yazılar farklılık gösterebilmektedir. Her ülke kendine ait dili alfabesi vardır. Bu tarih boyunca değişikliklere uğrayarak nesilden nesile değişiklik göstermiştir. Yazının icadı gibi matbaanın buluşu da en büyük icatlardan biridir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.