Ders Notları

Suyu gereksiz yere akıtan çocuğun davranışı sizce doğru mudur?

3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Suyu gereksiz yere akıtan çocuğun davranışı sizce doğru mudur? Bu davranışı ile ilgili ona neler söylemek isterdiniz? Yazınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Suyu gereksiz yere akıtan çocuğun davranışı sizce doğru mudur? Bu davranışı ile ilgili ona neler söylemek isterdiniz? Yazınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bence suyu gereksiz yere akıtan çocuğun davranışı doğru değildir. Bu davranışı için ona bunu yapmanın yanlış olduğunu ve su kaynaklarımızın güzel kullanırsak sorunsuz bir şekilde bize ve bizden sonraki nesillere yeteceğini söylemek isterim.


“Suyu gereksiz yere akıtan çocuğun davranışı sizce doğru mudur? Bu davranışı ile ilgili ona neler söylemek isterdiniz? Yazınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bence suyu gereksiz yere akıtan çocuğun davranışı çok yanlış bir davranıştır.

Su gerek bakımımız gerek yemek yememiz gerekirse su ihtiyacımızı karşılamamız için bize lazım olan çok önemli bir maddedir.

Su hayatımıza devam ettirebilmemiz için olmazsa olmazdır.

Bunun için su kaynaklarımızı dikkatli kullanmalı ve yanlış kullanmamız halinde kaynaklarımıza zarar geleceğini ve azalma tehlikesini olacağını bilmeliyiz.

Suyu boşa akıtan çocuğa da su kaynakları verimli kullanmanın kaynaklarımıza destek çıkacağı yoksa kaynaklarımızın azalıp zor duruma düşeceğimizi söylemek isterdim.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tuğçe dedi ki:

    Suyu gereksiz ve boş yere akıtan bir çocuk elbette ki doğru bir davranış yapmamış olur çünkü doğal kaynaklarımızdan biri olan su hayatımızın bir parçası olarak bilinmektedir tüm canlılar suya ihtiyaç duyar su her zaman önemli bir kaynak olarak bilinmektedir su kaynağını her zaman güzel bir şekilde kullanmalı boşa akıtmamalı ve sadece ihtiyacımız kadar kullanmaya Özen göstermeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.