Ders Notları

Tahiyyat duasından ne gibi ilkeler çıkarılabilir? Listeleyiniz.

5. Sınıf Din Kültürü Tahiyyat duasından ne gibi ilkeler çıkarılabilir? Listeleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Tahiyyat duasından çıkarılan ilkeler; Bütün mali , bedeni yapılan ibadetlerin Allah için yapılması gerektiği, her şeyin Allah rızası için yapılması gerektiğidir.
Ayrıca burada Efendimiz sav’ e salavat getirilerek, salavatın önemi ifade edilmiştir. Ayrıca salavatla beraber müminlerin hepsine de hayır dua etmenin önemi vardır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tahiyyat duası namazlardan sonra okunan ve Allah’ın tek ve bir oluşuna yönlendiren Allahu Teala ibadetlerin yapılması gerektiğini bizi yaratan Allah’a inanarak ibadetleri ona asistan bir şekilde yapmamız gereken ve bu şekilde buyurulan bir dua olduğunu söyleyebiliriz ettehiyyatü duasının da peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem borca salavat çekmemiz gerektiğinde bilinmektedir dua ile Allah arasında bir kapıdır dua etmek ibadetleri tamamlar namazlardan sonra dua etmeliyiz namazlardan sonra tahiyyat duasını okuyarak ibadetimizi tamamlarız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.