Tanışmak istediğiniz bir sporcunun adını, sporun hangi dalıyla ilgilendiğini ve onu niçin sevdiğinizi yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Tanışmak istediğiniz bir sporcunun adını, sporun hangi dalıyla ilgilendiğini ve onu niçin sevdiğinizi yazınız.


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Tanışmak istediğiniz bir sporcunun adını, sporun hangi dalıyla ilgilendiğini ve onu niçin sevdiğinizi yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Tanışmak istediğiniz bir sporcunun adını, sporun hangi dalıyla ilgilendiğini ve onu niçin sevdiğinizi yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Alex de Souza tanışmak istediğin futbolcunun ismi Brezilyalı On Numara Fenerbahçe’nin efsanevi kaptanı onun kaptanlığı döneminde Fenerbahçe Türkiye’de şampiyonluklar yaşamış.

Ayrıca UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale kadar ilerlemeye başarmıştır. Aşarılı disiplinli bir futbolcu olmasının yanında iyi bir aile babası ve de ikinci vatanı Türkiye’yi çok sevmektedir. İstiklal Marşı’nı ezbere bilir. Ayrıca Kur’an-ı Kerim’i de okuyup incelemiştir taraflı tarafsız tüm futbolseverler tarafından sevilen bir karakterdir.


Tanışmak istediğiniz bir sporcunun adını, sporun hangi dalıyla ilgilendiğini ve onu niçin sevdiğinizi yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Tanışmak istediğim sporcu Cristiano Ronaldo o futbol dünyasının en önde gelen futbolcularından bir tanesidir. Çok iyi bir futbolcu ve iyi kalpli bir insandır.

Onu sosyal medyada çocuklarla yaptığı şakalarla onları mutlu etmeye çalıştığı zamanlarla görürsünüz futbolu her zaman temizdir. Kolay kolay karşısındaki insana Paul yapmaz Cristiano Ronaldo 5 Şubat 1985’te madde yılda doğmuştur. Fakir bir ailenin çocuğudur. Henüz 17 yaş altındayken Portekiz milli takımında dikkat çekmiştir profesyonel olarak Sporting Lizbon’da başlayan genç Ronaldo 2003-2009 yılında Manchester United oynamış 2008-2009 sezonunda Real Madrid kulübünde transfer olmuştur.

Burada bir çok ödül alan Cristiano Ronaldo 2018 yılından itibaren juventus’ta oynamaktadır. Milli takımda oynadığı 2008 yılında Portekiz milli takımının kaptanı olmuştur. Kişilik yapısı olarak insanlarla sempatik olan çevresindeki insanlarla iyi ilişkiler kurmayı Başaran yoksullara yardım etmeyi seven bir insan olarak bilinmektedir. Alkol veya sigara gibi kötü alışkanlıkları kesinlikle yoktur.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Tanışmak istediğiniz bir sporcunun adını, sporun hangi dalıyla ilgilendiğini ve onu niçin sevdiğinizi yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Kopya Yasak