Tarihteki en önemli buluşlar nelerdir? | Forum Sayfa Cevapları

Tarihteki en önemli buluşlar nelerdir?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Tarihteki en önemli buluşlar nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Tarihteki en önemli buluşlar nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Bana göre tarihteki en önemli buluşlar tekerlek ve Ateş olarak ifade edebilirim.

Tekerleğin icadı ile beraber insanlar yüklerini kolay bir şekilde taşıyarak ve ulaşım araçlarını icat ederek kolay bir şekilde bir yerden bir yere konforlu bir şekilde seyahat etmektedirler.

Ateşin icadı ile beraber birçok yiyecek yapılmış insanlar vahşi hayvanlara karşı kendilerini koruma elde etmiş oldular.


Tarihteki en önemli buluşlar nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Tarihte birçok önemli buluşların olduğunu ifade etmek gerekmektedir. Tarihteki en önemli buluşlar örnek verecek olursak Eğer tekerleğin icadı ateşin bulunması atın evcilleştirilmesi ve madenlerin işlenmesi gibi birçok önemli buluş örnek olarak verilebilir.

Tarihte önemli olan buluşlar uçak araba gibi ulaşım araçları insanların kolay bir şekilde bir yerden bir yere gitmesi açısından önemli buluşlar arasında yer almaktadır.

Ayrıca Tarihte yer alan önemli buluşlardan bir tanesi olan tekerlekle beraber insanlar yüklerini kolay bir şekilde taşıyabiliyor Ayrıca ulaşım araçları ile beraber rahatlıkla konforlu bir şekilde seyahat etme özgürlüğü elde etmiş oldular.

Bir diğer önemli buluş iste buzdolabı çamaşır makinesi gibi insanların hayatını kolaylaştıran ve insanların hayatını konforlu bir hale çeviren bu buluşlar fırın süpürge makinesi gibi teknolojik buluşlar da eşlik etmektedir.

Sonuç olarak tarih içerisinde yer alan bütün buluşlar insanların hayatını kolaylaştırmak ile beraber konforlu bir şekilde yaşaması için önemli bir rol oynamaktadır. Ancak bu teknolojik icatların başında elektrik büyük bir önem taşımaktadır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Tarihteki en önemli buluşlar nelerdir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!