Ders Notları

Tartışmalı bir konuda haklılığınızı kanıtlamak için hangi yollara başvurur, kimlerden yardım istersiniz?

4. Sınıf Türkçe Tartışmalı bir konuda haklılığınızı kanıtlamak için hangi yollara başvurur, kimlerden yardım istersiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Tartışmalı bir konuda haklılığınızı kanıtlamak için hangi yollara başvurur, kimlerden yardım istersiniz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Böyle bir konuda kendimi inandırabilmek ve ifade etmek için şahitlerim varsa onları bulur ve konuştururum. Sakin ve sabırlı bir şekilde karşı tarafı dinler ve benimde dinlenmemi isterim. Aramızda tarafsız bir hüküm verecek biri varsa ondan da yardım isterim.


Tartışmalı bir konuda haklılığınızı kanıtlamak için hangi yollara başvurur, kimlerden yardım istersiniz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Tartışmalı bir konuda haklılığımı kanıtlamak için öncelikle karşı taradın şikayetlerini dinleri. Daha sonra eğer olay anında yanımda birileri varsa onlarla iletişime geçmeye çalışırım. Evde isek ailemizden eğer okulda isek öğretmen gibi büyüklerimizden bize yardımcı olmaları için yardım talep ederim. Kavga olmaksızın olayı halletmeye çalışırım. Aşırı tepki verirsem haklı iken haksız duruma düşeceğimi bildiğim için sakin olmaya çalışırım.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tartışmalı bir konu da kendimizi haklı çıkarabilmek için ve haklı olduğumuzu kanıtlamak için öncelikle düzgün cümleler kurma da bağırmadan senin de davranmadan ve karşımızdakine incitmeden doğru olduğunun nasıl göstermesi gerektiğini ifade ederek kanka malıyız. Tartışmalı bir konu da kendimizi ifade etmek istiyorsan öncelikle adaletli saygılı ve hoşgörülü olmayı asla unutmamalıyız. Ayrica tartışmalı bir kulunda varsa şehitlerimiz ve kalıplarımız göstererek haklılığımızı ortaya çıkarabiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.