“Tasarruf” nedir? Öğrenerek söyleyiniz.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı “Tasarruf” nedir? Öğrenerek söyleyiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


““Tasarruf” nedir? Öğrenerek söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Tasarruf her hangi bir şeyden yeteri kadar kullanmak, harcamak ve yapmaktır. Her bireyin tasarruflu olması gerekmektedir. Tasarruf hem kişi hem de aile ekonomisine faydalar sağlamaktadır.


““Tasarruf” nedir? Öğrenerek söyleyiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Tasarruf kelime anlamı olarak bir parayı, yiyeceği veya herhangi bir şeyi yeteri kadar, israf etmeden kullanmak veya harcamaktır. Bireylerin tasarruflu olması her zaman maddi ve manevi olarak yararlıdır. Mesela bir öğrenci haftalık harçlığını gereksiz yere harcamaz, sadece ihtiyacı olanları almak için kullanırsa tasarruf etmiş olur. Tasarruf aynı zamanda kişilerin parasını ve her hangi bir eşyasını daha verimli kullanmasına da olanak sağlar. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

“Tasarruf” nedir? Öğrenerek söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Tasarruf kelimesinde anlatılmak istenen sahip olduğumuz olanakları veya elde ettiğimiz tüm üretmiş olduğunuza tüketmiş olduğumuz kaynakları ya da Doğal kaynakları düzgün bir şekilde tasarruflu bir şekilde yeterin miktarda kullanmak ziyan etmemek çarçur etmemek ve fazlasını gereksiz yere kullanmamak anlamına gelen bir kelime olduğunu yukarıdaki bilgi ve cevapları öğreniyorum verdiğiniz bilgi ve cevapları tasarrufun ne kadar önemli olduğunu her zaman bilmekteyim bilinçli bir vatandaş ve ülkesine duyarlı bir vatandaşın çevresini temiz tutmak için her zaman tasarruflu olması gerektiğini söyleyebilirim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!