Ders Notları

Tasarruflu olmak için neler yapıyorsunuz? Söyleyiniz.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Tasarruflu olmak için neler yapıyorsunuz? Söyleyiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Tasarruflu olmak için neler yapıyorsunuz? Söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Tasarruflu olmak için eşyalarımı, paramı ve çevremde bulunan aletleri her zaman yeterince ve doğru şekilde kullanamya özen gösteririm. Tasarruflu olmak için bilinçli bir birey olmamız gerekmektedir.


“Tasarruflu olmak için neler yapıyorsunuz? Söyleyiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Tasarruflu olmak için harcamalarıma her zaman dikkat ederim. Harcamalarıma dikkat ederek paramdan tasarruf ederim. Tasarruf bizim ve ailemiz için çok önemlidir. Tasarruflu bireyler çevrelerinde bulunan her şeyden daha fazla verim alırlar. Tasarruflu olmanın en önemli bir diğer faydası ise tasarruf ettikleri her şeyi daha fazla ve daha uzun ömürlü kullanmalarıdır.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tasarruflu bir birey olmak için öncelikle kullanmış olduğumuz Doğal kaynakları güzel bir şekilde ve dikkatli bir şekilde kullanmaya özellikle tasarruf yollarını bulmamız gerekir. Su ve elektriği tasarruflu bir şekilde evlerimizde kullanmayı öğreniriz boşayamam ampulleri kapatarak boşa akan muslukları kapatarak doğal kaynaklarımıza tasarrufu sağlayabiliriz ayrıca elektrik dostu araç gereçler satın alarak kullanabiliriz boşa yanan veya kullanmadığımız herhangi bir teknolojik aleti kapatarak da elektrik tasarrufu yapabiliriz elektrik tasarrufu yapmak çevremiz duamız ve insanlık için oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.