Ders Notları

“Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız.

7. Sınıf Türkçe Defterinize, “Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Defterinize, “Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bir insanın bir başarı elde etmesi kendi kuvveti ,zekası ve imkanı kadar çalışmanın devamlılığını da bağlıdır. Devamlılık arz etmeyen her çalışma eksik ve noksan kalacak demektir. Kişi bir konuda çok becerikli olmasa da demekki suyun taşı delmesi gibi , düzenli çalışma ile başarı elde edilebilir.


Defterinize, “Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Bir kişi başarılı olmak istediği herhangi bir alanda yeteneği ve imkanları olsa da büyük başarılar elde etmek için devamlı çalışmalı ve çaba sarf etmelidir.

Tıpkı taşı delen suyun örneğinde olduğu gibi su her ne kadar yumuşak olsa da devamlı atmakla taşı delmiştir.

Demekki bir kimse bir konuda azme derse küçük küçük ve yavaş yavaş çalışmalarla da olsa sürekli ve düzenli bir çalışmayla başarıyı elde edebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir insan çalışmak istediği zaman yalnız bir gün değil her zaman azar azar bundan da bir şekilde çalışmalar ve çalışmada sistemi hale getirdiği zaman ne kadar başarılı olduğunu görmelidir. Bir taşı delen yağmurun kuvveti değil damlaların sürekliliğidir sözünde anlatılmak istenen Mehmet Tekin sürekli bir şekilde çalıştığımız zaman sürekli şekli de kendimize aktif hale getirdiğimiz zaman ve azimli olduğumuz zaman aşamayacağımız başaramayacağımız yol yoktur anlamına gelen bir söz olduğunu söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.