Ders Notları

Teknoloji alanı ile ilgili geleceğin mesleği sizce ne olabilir? Yazınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Teknoloji alanı ile ilgili geleceğin mesleği sizce ne olabilir? Yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Teknoloji alanı ile ilgili geleceğin mesleği sizce ne olabilir? Yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Teknoloji alanı ile ilgili geleceğin mesleği her aletin programa ihtiyacı olduğu için, bilgisayar programcılığı, sanal alışveriş programcılığı ve mühendislik olabilir.


Teknoloji alanı ile ilgili geleceğin mesleği sizce ne olabilir? Yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Teknoloji hızla ilerleyen bir gerçek. Hayatımızın artık her alanında neredeyse teknolojiyi görmek mümkün. İnsanlar teknoloji sayesinde birçok kolaylık elde etmektedirler. Evimizde kullandığımız ve olmazsa olmaz olan buzdolabı, çamaşır makinesi,  fırın, süpürge gibi birçok ürün teknolojinin eseridir. Bu ürünler hızla gelişmekte ve her geçen gün yenisi çıkmaktadır. Geleceğin mesleklerinden birkaç tanesi; bilgisayar programcılığı, sanal alışveriş programcılığı ve mühendislik  , robot tasarım, sanal kurulum uzmanları olabilir. Robotların denetlendiği yerler ve bunlarla ilgilenen uzmanlarda olması hayaller arasındadır. Gelişen Dünya düzeni bu şekilde gözükmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Eskiden bakırcılık çinicilik halı dokumacılığı demircilik ayakkabı yapımı çiftçilik ve hayvancılık gibi meslekler toplumsal alanda çokça yapılan meslek dalları arasındaydı. Günümüzde teknolojinin hayatımıza girmesi ve sanayi ve fabrikaların kurulması birçok iş imkanı da beraberinde getirmiştir. Farklı iş imkanlarının sunulması ve bu alanda teknolojinin kullanılması insanları birçok alanda farklı iş imkanlarının da kavuşmasına yardımcı olmuştur. Geleceğin meslekleri genellikle teknolojik ürünlere bağlı olarak ve sanayi alanında birçok alanda gelişen ulaşım iletişim ve insanların kullandıkları sağlık alanındaki meslekler olabileceğini düşünüyorum.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.