Ders Notları

Teknoloji bağımlılığı belirtileri gösteren kişiler hangi davranışları sergilemektedir?

6. Sınıf Türkçe Teknoloji bağımlılığı belirtileri gösteren kişiler hangi davranışları sergilemektedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Teknoloji bağımlılığı belirtileri gösteren kişiler hangi davranışları sergilemektedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Teknolojik bağımlıları bağımlılığından kopamazlar sürekli yanlarında olmak isterler ya da yanlarında taşırlar.


Teknoloji bağımlılığı belirtileri gösteren kişiler hangi davranışları sergilemektedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: 5 dakika diye girip saatlerini harcarlar. Asosyal davranış sergilerler yüz yüze konuşmak yerine sanal ortamı tercih ederler. Ruh halleri depresiftir zaman kavramını yitirirler bağımlı olduğu teknolojiyle vakit geçirmek için yalan söyleyebilirler. Oturarak çok fazla vakit geçirdikleri için enerjik değillerdir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Teknoloji bağımlılığı olarak bildiğimiz ve insanlarda görülen etkin belirtilerinden biri devamlı yalnız kalmak isteği kullanmış olduğunuz teknolojik aletlerin devamlı yerlerinde bırakmaları ve bu ara çok ersin’in bozulduğu zaman sinir krizi geçirdikleri ya da uykuyu bir de beni ihtiyaçlarını karşılamadan araç gereçlerde devamlı yalnız kadar her zaman geçirmeleri örnek olarak verilebilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.