Ders Notları

Teknoloji bağımlılığı nedir? Anlatınız.

6. Sınıf Türkçe Teknoloji bağımlılığı nedir? Anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Teknoloji bağımlılığı nedir? Anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Kişinin kontrolünü kaybederek sürekli kullanması ulaşamadığı zamanda huzursuz olduğu durumdur.


Teknoloji bağımlılığı nedir? Anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Teknolojinin yararları olduğu gibi insan üzerindeki en zararlı özelliği bağımlılık yapmasıdır. Ulaşılması çok kolay fakat zamanla bırakılması çok zor olabiliyor. Bağımlılığın en belirgin özelliği kişi teknolojik aletine ulaşamadığı zaman yoksunluk belirtileri göstermesidir.

Bu bağımlılık hem psikolojik hem fiziksel sorunları beraberinde getirmektedir. Bu bağımlığın farklı alt türleri vardır ‘İnternet bağımlılığı, oyun bağımlılığı, sosyal medya bağımlılığı’ gibi. Kendimizde ya da çevremizde bağımlı olduğunu düşündüğümüz kişiler varsa destek almasına yardımcı olmalıyız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Günümüzün hastalığı olarak kabul edilen ve günümüzde birçok insanın teknolojik aletler ve beraber bağımlı bir şekilde yaşamış olması sosyal hayatına uzak kalarak bu gibi teknolojik araçlar da çok fazla zaman geçirilmesi ve dışarıdan Arkadaş ortamında ve aile bireylerinden uzak kalmak isteği olarak değerlendirilen bir hastalıktır. Çevremizde birçok genç çocuk yaşlı bütün bireyler teknoloji bağımlılık yüzünden devamlı depresyon psikolojik sorunlar mutsuzluk ve isteksizlik gibi birçok sebeplerden dolayı bitkin hasta ve halsiz bir halde kalabilirler. Bundan dolayı teknoloji bağımlılığı olarak bildiğimiz hastalık ortaya çıkmaktadır. Günümüzde çok fazla kullanılan akıllı telefonlar tabletler bilgisayarlar ve televizyonlar bu hastalığı ortaya çıkarıyor.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.