Teknoloji olmasaydı sizce hayatımız nasıl olurdu? | Forum Sayfa Cevapları

Teknoloji olmasaydı sizce hayatımız nasıl olurdu?


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Teknoloji olmasaydı sizce hayatımız nasıl olurdu? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Teknoloji olmasaydı sizce hayatımız nasıl olurdu? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :  Teknoloji olmasaydı hayatımızda birçok sorunlarla karşıkarşıya kalacağımızı bilmemiz gerekir. Gelişen teknoloji ile beraber insanlar iletişim alanında birbirleriyle mesafe tanımadan kolay bir şekilde bilgi alışverişinde bulunabilir ve gündem hakkında bilgi edinebiliyorlar. Artık gelişen teknoloji ile beraber ulaşım araçlarının gelişmesiyle beraber insanlar konforlu bir şekilde bir yerden bir yere kısıtı zaman içerisinde uzun mesafeler kat edebiliyorlar.


Teknoloji olmasaydı sizce hayatımız nasıl olurdu? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Günümüzde Teknoloji olmasaydı insanlar yapmış oldukları işlerde uzun zaman ayıracaklar. Ayrıca büyük güç sarf etmek zorunda kalacaklarını ifade etmek gerekir.

Gelişen teknoloji ile beraber insanlar ulaşım teknolojileri gelişmiş ve insanlar diledikleri yerlere kolay bir şekilde konforlu bir şekilde ve zamandan tasarruf ederek gitmişlerdir. Ulaşım teknolojisinin sağladığı kolaylıklara Örnek vermek gerekirse eğer insanlar uzun  Zaman ayırdıkları Hac ibadetleri için kolay bir şekilde uçakla gidebiliyorlar.

Günümüzde var olan iletişim araçları ile beraber İnsanlar Dünya ve ülke sorunları hakkında kolaylıkla bilgi edinebiliyor ve insanlarla mesafe tanımadan kolay bir şekilde iletişim kurarak sohbet edebilir ve ticaretlerini yapabilirler.

Yukarıdan da Anlaşılacağı gibi teknolojik aletlerin olmaması İnsanların hayatına büyük zorluklar ve zahmet getireceğini ifade edebiliriz.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Teknoloji olmasaydı sizce hayatımız nasıl olurdu?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!