Ders Notları

Teknoloji yararlıdır konusu ile ilgili münazara

8. Sınıf Türkçe Teknoloji yararlıdır konusu ile ilgili münazara konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Teknoloji yararlıdır konusu ile ilgili münazara konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Teknolojinin yararları saymakla bitmeyen bir Silsile olarak ifade etmek doğru olacaktır. Teknolojinin yararları arasında iletişim Ulaşım Sağlık haberleşme gibi birçok alanda teknoloji bizlere yarar sağlayarak zamandan güçten tasarruf etmenizi ve hayatımızı daha güzel bir şekilde devam ettirmemiz sağlayan en güzel şeylerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir.


Teknoloji yararlıdır konusu ile ilgili münazara konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Teknoloji yararlı mıdır zararlı mıdır sözüne en güzel ifade teknolojinin vermiş olduğu nimetlerin yararlı olduğunu ifade ederek cümlelerimizle başlamalıyız.

teknolojinin yararları saymakla bitmeyeceğini Gibi Düşünmek gerekirse araba olmadığı zaman aylarca gidebileceğimiz Yolları nasıl gidebilirdik sağlık açısından hastalıkları nasıl bulabilirdik uzaktaki insanlarla nasıl iletişim kurabilir dik araştırmalarımızı nasıl kısa kısa bir sürede yapabilirdik hiç düşündünüz mü?

İşte bunların hepsi Teknoloji sayesinde kolay bir şekilde insanların gelişen arabalarla beraber gelişen sağlık insanları ve sağlık aletleri ile beraber Cep telefonlarıyla televizyonlarla bilgisayarlar ile beraber kolay bir şekilde iletişim kurabilmek de araştırmalarını yapabilmek de ve Hayatını en güzel bir Konfor şeklinde yaşadığını ifade etmemiz doğru olacağından dolayı teknolojinin yararları hemen hemen her alanda insanların imkanı nasıl olduğu için günümüzde hayatımız çok iyi olduğunu ifade etmek doğru olacaktır.

Sonuç olarak teknoloji insanların hayatının merkezinde yer alan en güzel bahçe olarak görülmesi gereken ve istediğimiz teknolojik alet ile beraber hayatımızın güzelleştirici Bir Gül tanesi olarak teknoloji gelişmelerini ifade etmek mümkün olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Teknoloji sayesinde olumlu ve olumsuz birçok etkileri ve olan haklara sahibiz. Olumlu etkileri örnek vermek istersek öncelikle teknolojinin bize sunduğu rahat yaşam konforlu sistemler ve iletişim ulaşım hakkındaki birçok rahatlık örnek verilebilir. Örneğin evimizde kullandığımız birçok ürün teknoloji sayesinde hayatımızı kolaylaştırır hayatımızda birçok yenilikleri bize soruştur. Özellikle ulaşım alanında teknolojinin kullanılması fabrikaların ve sanayilerin ulaşım sayesinde hızlanması ve teknolojinin desteğiyle birçok evime rahat bir şekilde üretmesi insanların olumlu şekilde etkileyen etkileri arasında yer alır. Teknolojinin bize sunduğu bir nimet olarak bilinen ve genel ağ sayesinde eğitim konusunda birçok bilgiye rahat ve hızlı bir şekilde ulaşmamız en güzel olanaklardan biridir. Akıllı telefonlar tabletler televizyonlar ve bilgisayarlar sayesinde karşımızdaki insana iletişim kurmak haber almak ve mesajlaşmak oldukça kolaydır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.