Ders Notları

Teknoloji zararlıdır konusu ile ilgili münazara

8. Sınıf Türkçe Teknoloji zararlıdır konusu ile ilgili münazara konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Teknoloji zararlıdır konusu ile ilgili münazara konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Teknoloji insanlara yarar sağladığı gibi birçok zararın olduğunu ifade ederek cümlelerimizle başlamamız gerekir. Teknolojini zararları nın en başında insanları kendine bağımlı bir hale getirerek Asosyal Bir toplumun yaşanmasından dolayı insanlarda ve toplum içerisinde var olan düzeninin bozulmasına aile yapısının parçalanmasına ve insanlar arasında çatışmalar oluşturacağı ndan dolayı teknolojik zararların insanlar üzerinde yıkıcı etkileri olduğunu ifade edebiliriz.


Teknoloji zararlıdır konusu ile ilgili münazara konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Günümüzde insanların işlerini kolaylaştıran sürekli olarak insanların elinin altında olan teknoloji insanlara yarar sağladığı gibi birçok zararım olduğu ve insanların üzerine yıkıcı etkiler yarattığını ifade edebiliriz.

Teknolojinin zararları Arasında ilk olarak insanları Asosyal bir hale getirerek toplumdan ayrıştırılması ile beraber aile yapısını toplum içerisindeki var olan kuralların yansıtılması toplumun bozulması ve bunu da devletin içerisinde var olan işleyiş mekanizmasını zarar vermesinden dolayı teknoloji büyük zararlı olarak ifade etmek mümkün olacaktır.

Ayrıca teknolojinin kullanılması ile beraber insanların üzerinde beyinsel vücutsal ve organsal olarak birçok konuda zarar verdiği gibi stres kaynaklı irçok hastalığa neden olmakta kansere yol açmakta ve İnsanların sağlıklı olarak birçok konuda zarar görmesinden dolayı teknolojik zararlar arasında yer almaktadır.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Teknolojinin birçok zararlı etkisi bulunur. Bunların arasında özellikle insanları sevdiklerinden ve sosyal hayattan uzak tutan teknoloji bağımlılığı gelmektedir. İnsanlar bu gibi teknolojik aletleri karşısında fazla zaman geçirdikleri zaman birbirinden uzak ve sosyal hayattan ayrı bir yaşam sürmeye başlarlar. Ayrıca teknoloji sayesinde birçok işimizi araç gereçlerini yapması veya yapmakta olduğumuz birçok ürünün fabrikaların makinelerini yapması insanları çalışmaz hale ve hareket etmez hale getirmiştir. O da insanlar da çeşitli hastalıklara ve kilo alınmasına sebep olmuştur. Ayrıca insanlar birçok konuda teknoloji kullanılarak kendi ellediğinde ve deneyimleriyle yaşamak istedikleri olaylardan uzak dururlar.

  2. buse dedi ki:

    çok güzel adınız ne

     

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.