Ders Notları

Teknolojik buluşların ortaya çıkmasında insanların ihtiyaçlarının rolleri nelerdir? Örneklerle açıklayınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Teknolojik buluşların ortaya çıkmasında insanların ihtiyaçlarının rolleri nelerdir? Örneklerle açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Teknolojik buluşların ortaya çıkmasında insanların ihtiyaçlarının rolleri nelerdir? Örneklerle açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Birçok teknolojik buluş insanların ihtiyaçları sonucunda ortaya çıkan icatlar olarak ifade edilmektedir. Insanların kolay bir şekilde iletişim sağlamaları amacıyla telefonlar ortaya çıkarak insanların iletişimini sağlamak da hızlı ve güvenilir bir şekilde seyahat etmelerini sağlayan arabalar icat edilmekte ve bununla anlayabileceğimiz gibi insanları ihtiyaçları sonucu da teknolojik buluşlar ortaya çıkmaktadır.


Teknolojik buluşların ortaya çıkmasında insanların ihtiyaçlarının rolleri nelerdir? Örneklerle açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bilim insanları insanların rolleri ve ihtiyaçları sonucunda teknolojik buluşları yaparak insanların rahat ve Ferah bir yaşam sürmelerini amaçlamaktadır.

İnsanların hayatında Rahat ve iyi bir yaşam sürmeleri için bulunan buluşların arasında elektrik araba telefon uçak tren gibi birçok teknolojik buluş insanların iletişim Ulaşım ve sağlık alanında birçok kolaylık elde ederek rahat ve huzurlu bir yaşam sürmelerini sağlayan teknolojik buluşlardır.

Yapılan teknolojik buluşlara bakıldığı zaman sürekli olarak insanların ihtiyaç duyduğu alanlarda teknolojik buluşlar yapılarak insan Yaşamının daha kaliteli olması sağlanmıştır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Teknolojinin insan hayatına girmesi iletişim ulaşım eğitim haberleşme rahat bir yaşam sürme Ayrıca sanayi ve teknoloji sayesinde birçok ürünü hemen ve çabuk bir şekilde elde etmekse olanaklara sahip olabiliyoruz. Teknolojik ürünler sayesinde evimizde bulunan araç gereçler günlük hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Ayrıca ulaşım alanında teknolojinin bize sunduğu nimetler sebebiyle otomobillere bisikletleri uçaklara gemilere sahip olabiliyoruz. Ayrıca teknoloji sayesinde iletişim hızlı ve rahat bir şekilde olabiliyor. Evimizden dünyanın veya herhangi bir bölgede uzakta olan bir insana rahat bir şekilde iletişim kurabiliyor kısa mesaj atabiliyor hatta görüntülü bir şekilde araya biliyoruz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.