Ders Notları

Teknolojinin aydınlatma araçlarının gelişimine olan katkısı hakkında neler söyleyebiliriz?

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Teknolojinin aydınlatma araçlarının gelişimine olan katkısı hakkında neler söyleyebiliriz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Teknolojinin aydınlatma araçlarının gelişimine olan katkısı hakkında neler söyleyebiliriz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Geçmiş zaman da elektrik olmadığı zamanlar ateş, gaz lambası, meşale gibi araçlar kullanılmaktaydı. Teknolojinin gelişimi elektriğin icadı ve Edison’un ampulü icat etmesi ile aydınlatma araçları gelişmeye başlamıştır. Günümüz deki haline gelene kadar pek çok aydınlatma aracı üretilmiştir.


Teknolojinin aydınlatma araçlarının gelişimine olan katkısı hakkında neler söyleyebiliriz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Elektriğin icadından önce insanlar ateş ile etrafı aydınlatmaktaydı. Meşale, gaz lambası gibi aydınlatma araçları kullanmaktaydılar. Edison’un ampulü icat etmesi ile şimdiki kullandığımız ampullerin öncüsü olmuştur. Teknoloji geliştikçe bu ampulün üzerine eklenerek yeni aydınlatma araçları üretilmiştir. Günümüzde ki haline gelene kadar pek çok aşamadan geçmiştir. Teknoloji sayesinde şuan kullandığımız aydınlatma araçları etrafı daha çok aydınlatmamıza yaramaktadır. Ayrıca uygun az akan bir aydınlatma araçlarıdır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aydınlatma araçlarından geçmiştik örneklerine baktığımız zaman ve günümüzdeki aydınlatma araçları ile karşılaştırdığımızda zaman elbette ki teknolojinin ve yapılan icatların günlük hayatımızdaki etkisine ve önemini bir değişiklik görmek mümkündür. Eskiden ilkel aydınlatma araçları ile insanları zor hem de yeterince aydınlanma insanı bulamazlar the günümüzde ise elektrik sayesinde çeşitli aydınlatma araçlarında saygı ve bu aydınlatma araçları gününüzü en güzel ve en konforlu aydınlatma araçları arasında yer alır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.