Teknolojinin yararları nelerdir? | Forum Sayfa Cevapları

Teknolojinin yararları nelerdir?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Teknolojinin yararları nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Teknolojinin yararları nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Bilim adamları ve mucitler tarafından yapılan icatlar sonucunda teknolojinin yararları insanlara birçok fayda sağladığını ifade etmek gerekir.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber insanların üzerinde var olan iş yükünün azalması kolay bir şekilde seyahat etmeleri sağlık alanında yapılan teknolojiler ile beraber daha rahat ve hastalıklardan uzak bir yaşam sürmesi kitle iletişim araçları ile beraber kolay iletişim sağlaması ve haberler hakkında bilgi edinmesi teknolojilerin yararları olarak ifade edebilecek yararlardır.


Teknolojinin yararları nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Teknoloji bizi insanlara hayatında birçok fayda ve güzellik kattığını ifade etmek doğru olacaktır.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber ulaşım alanında insanlar istedikleri yere kısa sürelerde ulaşabiliyor ve rahat bir for ile ulaşımlarını sağlayarak istedikleri yerlere gidebiliyorlar.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber sağlık alanında var olan gelişmeler ile beraber hastalıklar kısa sürede bulunabiliyor ve birçok hastalık kolay bir şekilde çözümlenecek insanın sağlıklı rahat bir yaşam sürmesi sağlanmaktadır.

Teknolojik gelişmelerle beraber kitle iletişim araçlarının gelişmesi insanların istedikleri kişilerle mesafe tanımadan kolay bir şekilde Ulaşım kurmaları ve istedikleri şekilde iletişimlerini kurarak ticaretlerini ve sohbetlerini yapabilecekleri bir hale gelmiştir. Ayrıca kitle iletişim araçlarının gelişmesiyle beraber dünya gündemi hakkında ve ülke gündemi hakkında var olan sorunlar Haberler olaylar hakkında insanlar kolay bir şekilde internet aracılığıyla bilgiler elde edebiliyorlar.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Teknolojinin yararları nelerdir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!