Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Teknolojiyi kullanan insanların Başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi açısından teknolojinin sürekli olarak geliştirilerek daha sağlıklı verilerin sağlanması kişisel verilerin korunması ve baz istasyonlarından gelen sinyallerin insanların bedenine ve Zihnine zararının minimum seviyeye indirilmesi gerekmektedir.


Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Gelişen teknoloji bizlere birçok yarar sağladığı gibi var olan teknolojinin belli kısımları da sağlığımıza zarar verdiğini ifade etmek gerekir.

Gelişen teknoloji ile beraber teknolojiyi kullanan insanların Başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi açısından sürekli olarak bu teknolojinin en sağlıklı bir şekilde geliştirilmesi gerekmektedir.

Sağlıklı teknoloji açısından fosil yakıtlarından Uzak durulmalı Bunun yerine Devamlı olan güneş enerjisi ve rüzgar gibi enerjilerin kullanılması gerekmektedir.

Ayrıca var olan radyoaktif ve karbondioksit salınımı nedeniyle insanlara zarar veren bu teknolojilerin enerji sağlayan maddeleri bilim insanları tarafından ortadan kaldırılması ve yaşanılabilir. Dünyanın devamı için çok büyük bir önem arz etmektedir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Teknolojiyi kullanan insanlar günümüzde nüfusun büyük bir kesimini ifade etmektedir. Teknoloji kullandığımız zaman kimyasal atıkların doğaya atmamak çevremiz için önemli bir etken olacaktır.teknoloji kullanan insanlar Doğal kaynakları da tasarruf ve bilinçli bir şekilde kullanarak çevrenin temizliği için büyük bir Özen göstermiş olurlar. Teknolojiyi kullanarak hayatımızı kolaylaştırıyoruz.teknoloji günümüzde evimize işyerlerimizde okulumuzda ve ortak kullandığımız tüm alanlarda etken bir haldedir teknolojinin olumlu etkileri olduğu gibi olumsuz etkileri de hayatımızda çok fazla yer almaktadır teknoloji kullanan bir insanın bunu kullanma amacı ve çevreye zarar vermemesi çevredeki canlıları incitmem eset yaşamlarını etkilememesi gibi birçok konulara dikkat etmesi gerekmektedir
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!