Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Teknolojiyi kullanan insanların Başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi açısından teknolojinin sürekli olarak geliştirilerek daha sağlıklı verilerin sağlanması kişisel verilerin korunması ve baz istasyonlarından gelen sinyallerin insanların bedenine ve Zihnine zararının minimum seviyeye indirilmesi gerekmektedir.


Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Gelişen teknoloji bizlere birçok yarar sağladığı gibi var olan teknolojinin belli kısımları da sağlığımıza zarar verdiğini ifade etmek gerekir.

Gelişen teknoloji ile beraber teknolojiyi kullanan insanların Başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi açısından sürekli olarak bu teknolojinin en sağlıklı bir şekilde geliştirilmesi gerekmektedir.

Sağlıklı teknoloji açısından fosil yakıtlarından Uzak durulmalı Bunun yerine Devamlı olan güneş enerjisi ve rüzgar gibi enerjilerin kullanılması gerekmektedir.

Ayrıca var olan radyoaktif ve karbondioksit salınımı nedeniyle insanlara zarar veren bu teknolojilerin enerji sağlayan maddeleri bilim insanları tarafından ortadan kaldırılması ve yaşanılabilir. Dünyanın devamı için çok büyük bir önem arz etmektedir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!