Ders Notları

Telefon, Genel Ağ gibi teknolojik araçlar yokken insanlar iletişim için hangi yolları kullanıyor olabilirler? Farklı ülkelerde üretilen ürünlerden nasıl haberdar olabilirler? Söyleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Telefon, Genel Ağ gibi teknolojik araçlar yokken insanlar iletişim için hangi yolları kullanıyor olabilirler? Farklı ülkelerde üretilen ürünlerden nasıl haberdar olabilirler? Söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Telefon, Genel Ağ gibi teknolojik araçlar yokken insanlar iletişim için hangi yolları kullanıyor olabilirler? Farklı ülkelerde üretilen ürünlerden nasıl haberdar olabilirler? Söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:
Telefon Genel ağ gibi teknolojik araçlar yokken insanlar genel olarak tekgraf güvercinler ve Posta yoluyla iletişim kurabilecekleri ne ifade edebiliriz.
Farklı ülkelerde var olan üretilen ürünlerden genel olarak Kervansaray aylarla ve ticari faaliyetlerde uğraşan kişilerin tutmuş olduğu adamlarla beraber haberden olabildikleri ne ifade edebiliriz.


Telefon, Genel Ağ gibi teknolojik araçlar yokken insanlar iletişim için hangi yolları kullanıyor olabilirler? Farklı ülkelerde üretilen ürünlerden nasıl haberdar olabilirler? Söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:
Telefon Genel ağ gibi teknolojik araçlar yokken insanlar genel olarak mektup güvercinler yoluyla telgraflar yoluyla ve ulaklar yoluyla iletişim kurduklarını ifade edebiliriz.
Farklı ülkelerde üretilen ürünlerden haber almamışsa ülkelerin içerisinde bulunan tüccarların elemanları tarafından gemiler yoluyla ulaklar yoluyla telgraf yoluyla yeni ürünler hakkında bilgiler elde edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Telefon tabletler bilgisayarlar televizyonlar genel ve sanal alemde elbette ki insanlar çeşitli insanlara ve teknolojiler sahipler. İnsanlar iletişimin tüm imkanlarına akıllı telefonlar ve genel ağ sayesinde sahip olabilmektedirler bir insanı görüntülü arayabilmek iletişim kurabilmek kısa mesaj atabilmek veya sesli bir şekilde konuşabilmek hem kısa hem kesintisiz hem de rahat bir şekilde günümüzde olan teknolojiler arasında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra insanlar eğitim sağlık ve çeşitli bilgilere ulaşmakta genel ağ sayesinde sahip olabiliyorlar bunun yanı sıra sanal alemde insanlar güzel zaman geçirebiliyor arkadaşlarıyla sohbet edebiliyor alışveriş yapabiliyor veya farklı birçok tarihi bilgilere sahip olabiliyorlar.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.