Ders Notları

Telefonda konuşurken kullandığınız ifadelere dikkat ediyor musunuz? Neden?

5. Sınıf Türkçe Telefonda konuşurken kullandığınız ifadelere dikkat ediyor musunuz? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Telefonda konuşurken kullandığınız ifadelere dikkat ediyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Telefonda konuşurken kullandığımız ifadelere sürekli olarak dikkat etmemiz gerekmektedir. Türk diline uygun kelimeler seçerek nazik olmamız gerekmektedir. Ayrıca dolgun bir ses tonuyla güzel sözler seçmeye özen göstermemiz gerekmektedir.


Telefonda konuşurken kullandığınız ifadelere dikkat ediyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Evet dikkat ediyorum. Çünkü telefonla konuşurken iletişimde kelimelerimizi seçerek kullanmamız gerekmektedir. Bu kelimelere dikkat etmemiz bizlere iletişimde yarar sağlayacaktır. Bu güzel sözler kullanmak ikili ilişkilerin gelişmesini katkı sağlayarak sağlam bir ilişki geliştirmemize yardımcı olur.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Telefonla konuşurken öncelikle selam cümlelerini kullanmalar daha sonra konuşmamızı az ve öz bir şekilde anlaşılır bir ifade ile karşımızdakine ile etmemiz gerekir. Telefon konuşması iletişimde kullandığımız ve çok fazla gerekli olan ihtiyaçlarımız arasında yer almaktadır telefon konuşmaları çok uzun süre sürdürdüğümüz zaman karşımızdaki insanı yorabilir rahatsız edebilir ve telefonun yaymış olduğu radyasyonlar sonucu sağlığımızı bozabiliriz. Telefonla konuşurken söylemek istediğimizde anlatmak istediğinizi ve ifade etmek istediğimizde kısa ve net cümlelerle ifade ederek konuşmayı en anlaşılır bir şekilde bitirmek gerekir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.