Ders Notları

Televizyon, gazete vb. medya unsurlarında karşılaştığınız olumlu ve olumsuz haberler kadının toplumdaki durumuyla ilgili size ne düşündürüyor? Açıklayınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Televizyon, gazete vb. medya unsurlarında karşılaştığınız olumlu ve olumsuz haberler kadının toplumdaki durumuyla ilgili size ne düşündürüyor? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Televizyon, gazete vb. medya unsurlarında karşılaştığınız olumlu ve olumsuz haberler kadının toplumdaki durumuyla ilgili size ne düşündürüyor? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Radyo televizyon gazete ve sosyal medya üzerinde son yıllarda kadınlarımıza karşı olumsuz bir tablo görmekteyiz. Gün geçtikçe kadına karşı şiddet artmakta ve bu  kanayan bir yara haline gelmiştir.


Televizyon, gazete vb. medya unsurlarında karşılaştığınız olumlu ve olumsuz haberler kadının toplumdaki durumuyla ilgili size ne düşündürüyor? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap: Gelişen ülkemiz içerisinde kadın sosyal haklarını elde etmiş erkek karşısında eşit değilse ağlamış toplum hayatında ülke ekonomisine ve aile ekonomisine çalışarak katkı sağlamış Türk siyasetinde söz sahibi olmuş. Türk kızlarımız üniversitelerde okuyarak öğretmen Doktor mühendis ve benzeri büyük mevkilere gelmeye başlamış Bu da Türk kadını için olumlu olan gelişmeler olmuştur. Fakat son yıllarda sosyal medya gazete ve televizyonlarda gördüğümüz kadına karşı işlenen cinayetler tacizler tecavüzler kadına şiddetin önünü alamaz duruma gelmiş bu durum insanları çaresiz halde bırakmıştır kadına olumsuz yönde etki yapan bu durum Türkiye’ye Dünya kamuoyunda geri ve Asosyal bir görüntüde göstermektedir Türk sosyal yapısı açısından bu durum çözülmesi ve önlem alınması gereken acil bir ihtiyaçtır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben fazla sevmedim yıldıza basıyorum kopya yasak diyor ama onun haricinde çok iyi ////smile +neys….

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.