Ders Notları

Teravih namazı hakkında bir araştırma yapınız.

5. Sınıf Din Kültürü Teravih namazı hakkında bir araştırma yapınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Teravih namazı, sadece Ramazan ayında kılınan sünneti müekkede kılınan bir namazdır. Yatsı namazını kıldıktan sonra cemaatle veya yalnızda kılınabilir.
Yirmi rekattır. Genellikle iki rekat veya dört rekat şeklinde kılınır. Her dört rekatta biraz biraz dinlenilir ve salavat gibi bir şeylerle meşgul olunur. Hz Ömer (ra) ‘ in halifeliğinde cemaatle beraber düzenli olarak kılınmaya başlamıştır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Teravih namazını öğrenmek istediğimiz zaman din kültürü ahlak bilgisi derslerimizde bize yardımcı olan ve verdiği bilgilerle her zaman yardımlarıyla ödevimizi yaptığımız Forum sayfa sitesini ziyaret ederek buradaki cevapları ve bilgilerle ödevimizi tamamladı teravih namazı Ramazan ayında yatsı namazından sonra cemaatle veya evde kılınan bir namaz olduğunu söyleyebiliriz. Teravih namazı yirmi rekattır diğer 3 rekatı vitir namazı olarak bilinmektedir yatsı namazının farzını ve sünnetini kıldıktan sonra ikişer ikişer kılınan teravih namazı cemaatle kur’an-ı Kerim okunarak Ayrıca kısa süreler eklenerek salavat lar çekilerek yapılan ve Ramazan ayı boyunca süren bir namaz olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.