Ders Notları

Terziler dökülen toplu iğnelerini toplamak için ne kullanır?

4. Sınıf Fen Bilimleri Terziler dökülen toplu iğnelerini toplamak için ne kullanır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Terziler dökülen toplu iğnelerini toplamak için ne kullanır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Terzi dökülen toplu iğneleri toplamak için en pratik yol olan şeyi kullanır yani mıknatısı mıknatıs metal olan iğneleri kolaylıkla toplar üzerine çeker onlarda mıknatısa yapışır, bu sayede kimseye zarar vermeden toplu iğneler toplanmış olur.


Terziler dökülen toplu iğnelerini toplamak için ne kullanır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Mıknatıs, manyetik alan özelliklerinin ortaya çıkmasını sağlayan bir maddedir. Mıknatısın çektiği maddeler belli özelliklere sahiptir. Metal, nikel, kobalt gibi maddeleri çeker. Mıknatısın oluşturduğu manyetik alan içinde etkilenen maddeler mıknatıs özelliklerine bağlı olarak şekillenmektedir.

Bir terzinin dökülen toplu iğnelerini ancak bu şekilde toplaya bilir metal olan iğneleri sadece mıknatıs yardımı ile toplarsın. Dökülen toplu iğneleri toplamazsa ya kendine yada müşterilerine zarar gelebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Terzicilik çok eski zamanlardan itibaren insanların kıyafet ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuş bir meslektir. Terziler insanların ihtiyaçlarına göre ve ihtiyaçlar insanların bedenlerine göre dikmiş oldukları kıyafetlerin dayanıklıkları ile meşhur olan ve göstermiş oldukları ile el sanatlarıyla birçok insanın beğendiği ve tercih ettiği meslek dalları arasındadır. Terziler dikiş dikebilmek için dikiş makinalarına ihtiyaç duyarlar. Dikiş makinelerinin yanı sıra çeşit çeşit kumaşlarla da insanların beğenisine sunduklarını elbiseler çok beğenilir. Ayrıca terziler elbise dikebilmek için toplu iğne çengelli iğne iğne makas ve çeşitli birçok araç gerecin ihtiyaç duyabilirler. Bu araç ve gereçler genellikle Çelik ve demir olduğundan dolayı mıknatısa bir arada toplayabilir ler.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.