Toplu taşıma araçlarına verilen zararları önlemek için neler yapılabilir?


Trafik Güvenliği Öğretmeni

4. Sınıf Trafik Güvenliği Toplu taşıma araçlarına verilen zararları önlemek için neler yapılabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Toplu taşıma araçlarına verilen zararları önlemek için neler yapılabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Toplu taşıma araçlarına verilen zararları önlemek için; bu davranışlarda bulunan insanlar kibarca uyarılmalı, caydırıcı cezalar verilmeli ve toplum bilinci sağlanmalıdır.


Toplu taşıma araçlarına verilen zararları önlemek için neler yapılabilir?konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Toplu taşıma araçları , insanların ortak olarak kullandıkları araçlardır. Her insanın bu araçları düzgün bir şekilde kullanması lazımdır ki taşıtlar daha sonraki insanların ihtiyacını da giderebilsin. Bunun için ilk başta yapılacak olan şey insanların bilinçlendirilmesidir.

Eğer insanların bilinci sağlanmazsa hiçbir başarı elde edilemez. Çünkü bilinçsiz insanlara bir şeyler yaptırmak ve farkındalık kazandırmak neredeyse imkansızdır. Bu yüzden insanları bilinçlendirmek lazımdır. Bununla ilgili okulda eğitimler verilmeli, insanlara bu bilgilendirmeyi yapacak afişler ve reklamlarla halkın bilinçlenmesi sağlanmalıdır. Bizlerde toplu taşıma araçlarına zarar veren insanlar gördüğümüz zaman onları uygun bir dille uyarmalıyız. Yada toplu taşıma araçlarında caydırıcı cezalar konulmalıdır. Böylece insanlar ceza alma korkusu ile daha dikkatli davranacaklardır.

Bunlar birer çözüm olarak uygulanabilir. Ama her insanın önce eşyaya saygılı olması gerektiği ve hakkı olmayan bir mala böyle davranmaması gerektiği bilinci çocukluktan aşılanmalıdır. Bilincin sağlandığı bir toplumda cezaya gerek kalmaz. Herkes bilinçli ve sağ duyulu bir şekilde eşyaları koruması gerektiğini ve hakkı olmayan bir olayın kendisine bir yarar getirmeyeceğini anlarsa işler kolay olur. Öncelikle yapılması gereken budur.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,toplu taşıma olayları kitap çözümleri,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Toplu taşıma araçlarına verilen zararları önlemek için neler yapılabilir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Toplu taşıma araçlarını kullandığımız zaman bindiğimiz aracın nasıl düzenli ve temiz görüyorsak bu şekilde bırakmalı yayaların ve şoförün rahatsız edecek dikkatini dağıtacak davranışlardan uzak kalmalı elbetteki uyulması gereken kurallara uyarak yolculuğumuz tamamlamalı toplu taşıma araçlarını kullandığımız zaman penceresinden kolumuzu başımızı uzatarak çeşitli kazalarının oluşmasına sebep olmamalıyız. Toplu taşıma araçlarını kullanmak trafik yoğunluğunu azaltır toplu taşıma araçları daha ekonomik bir şekilde kullanıldığı için bütçemizi destekler toplu taşıma araçları toplu bir şekilde kullanıldığı için insanların bir yerden bir yere giderken trafik yoğunluğunu oluşturmadan hava ve ses kirliliğine kirletmeden ulaşabilecekleri en güzel ulaşım yollarından biridir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!