Toplu taşıma araçlarını tercih etmenin trafik yoğunluğuna olan etkilerini tartışınız.


Trafik Güvenliği Öğretmeni

4. Sınıf Trafik Güvenliği Toplu taşıma araçlarını tercih etmenin trafik yoğunluğuna olan etkilerini tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Toplu taşıma araçlarını tercih etmenin trafik yoğunluğuna olan etkilerini tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Toplu taşıma araçları aynı anda birçok insanı istediği yere ulaştırır. Böylece herkes ayrı ayrı araçlarda yolculuk etmek zorunda kalmaz. Buda trafik yoğunluğunu engellemiş olur.


Toplu taşıma araçlarını tercih etmenin trafik yoğunluğuna olan etkilerini tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Toplu taşıma araçları trafik yoğunluğunu engeller. Şöyle düşünmek gerekirse; bir taşıtta en az on bazen büyüklüğüne göre 30 bazen 50 kişinin olduğu taşıtlar olabilir. Bu sayı toplu taşıma aracının büyüklüğüne göre farklılık gösterebilir. Bu kadar insanın farklı araçlarla bir yere gitmek istediğini düşünürsek trafikte elli veya 30 daha fazla araç olacak demektir.

Buda trafiği çok yoğun hale getirir. Bunun yerine bu kadar kişi toplu taşıma aracına binerek bir taşıt içerisinde yolculuk eder ve 30 40 araba yerine sadece bir araba yolda olmuş olur. Buda trafik yoğunluğunu engellemiş olur. Toplu taşıma araçları onun için sık kullanılmalı ve insanlar trafikte yoğunluğu azaltmak için ellerinden geldiği kadar bu araçları tercih etmelidir.

Aksi halde herkes kendi aracını kullanacak olursa trafikte çok fazla sayıda araç olacaktır. Buda trafik yoğunluğu yapacak, hem insanlar gitmek istedikleri yere hemen varamayacak hemde trafik kazası olma riski artacaktır. Trafikteki gerginlik artacak buda trafikte tartışmalara ve geç kalmalara sebep olacaktır. Bu sebeplerden dolayı toplu taşıma araçları trafik yoğunluğunu azaltır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Toplu taşıma araçlarını tercih etmenin trafik yoğunluğuna olan etkilerini tartışınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Toplu taşıma araçlarının tercih ettiğimiz zaman trafik yoğunluğunu en aza indiririz. Çünkü toplu taşıma araçlarında birçok insanın yol alabileceği taşıtlar olduğundan dolayı özel araçların kullanımını en aza indirmektedir. Birçok insanın kendi aracıyla trafikte yol aldığını düşünürsek trafik yoğunluğu ses kirliliği ve hava kirliliği çekilmez bir hal alır. Toplu taşıma araçları her alanda insanların ulaşımını sağlar. Toplu taşıma araçları özellikle trafikte yol aldığımızdan güvenliğimizi en güzel şekilde koruyabilir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!