Toplu ulaşım araçlarının tercih edilmesinin faydalarını anlatınız.


Trafik Güvenliği Öğretmeni

4. Sınıf Trafik Güvenliği Toplu ulaşım araçlarının tercih edilmesinin faydalarını anlatınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Toplu taşıma araçları sayesinde trafikte daha az araç kullanımı sağlanmış olur. Toplu taşıma araçları sayesinde insanlar gitmek istedikleri yerlere daha hızlı ve zamandan tasarruf ederek ulaşır. Toplu taşıma araçları sayesinde hava kirliliği azalmış olur. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Toplu ulaşım araçlarının tercih edilmesinin faydalarını anlatınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Toplu taşıma araçları bir yerden bir yere giderken güvenli bir şekilde gidişimizde sağlar hem trafik yoğunluğunu azaltır hem de çevre kirliliğin önüne geçebilir insanlar toplu taşıma araçlarını kullandıkları zaman toplu bir şekilde ulaşımlarını sağladıkları için hem ekonomik hem de çevre kirliliği hem trafik uygunluğun önüne geçmiş olurlar toplu taşıma araçlarında bindiğimiz zaman uymamız gereken kurallar vardır toplu taşıma araçlarında her zaman kullandığımız araçları ve alanları temiz kullanmalıyız çevremize ve kullandığımız alandaki insanları kıracak veya üzecek davranışlardan uzak kalarak kurallara uygun bir şekilde yolculuğumuzu sağlamalıyız.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!