Ders Notları

Toplum içinde insanlar ne gibi kurallara dikkat ederler?

5. Sınıf Din Kültürü Toplum içinde insanlar ne gibi kurallara dikkat ederler? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Toplum içinde insanlar yaşlı hamile gibi kişilere yer ve yol vermek, teşekkür edilecek yerlerde teşekkür etmek , özür dilenmesi gereken yerlerde özür dilemek, sıra beklenecek yerlerde kimsenin önüne geçmemek, tükürmek ve parmakla burun , kulak karıştırmak gibi tiksindirici hareketleri yapmamaya dikkat ederler. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    İnsanlar toplum içerisinde uyması gereken kurallar vardır. Bu kurallar insanlar arasında adaletle mutluluğu ve yaşamayı gerektirir. İnsanlar toplu içersen birbirine saygılı bir şekilde yaşamalıdır insanlar bir arada yaşadığı için birbirleriyle yardımlaşarak yaşamalıdır. Ayrıca insanları bir arada nezaket adap ve mutlulukla konuşmayı bilmelidirler. Ayrıca komşularına ve akrabalarına ve tanıdıklarına kibar nazik ve ahlaklı davranmayı bilmelidirler. Bir toplumda yaşayan insanları toplu alanlarda bulunan eşyaları ve alanları temiz ve özenli kullanmaya dikkat etmelidirler.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.