Ders Notları

Toplumlar ve ülkeler için bayrağın önemini araştırınız.

4. Sınıf Türkçe Toplumlar ve ülkeler için bayrağın önemini araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Toplumlar ve ülkeler için bayrağın önemini araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Toplumlar ve ülkeler için bayrağın önemi nin kutsal bir seviyede olduğunu ifade ederek öneminin ne kadar büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Toplumlar ve ülkeler için bayrak bağımsızlık temsili olduğu için ve birçok ögeyi temsil ettiğinden dolayı bayraklar toplumlar ve ülkeler için hayati önem taşıyan kutsal ögelerdir.


Toplumlar ve ülkeler için bayrağın önemini araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Toplumlar ve ülkeler için bayrağın önemini ifade etmek gerekirse toplumların ve ülkelerin geçirmiş oldukları savaşlar ve mücadeleler bağımsızlık temsili olduğundan dolayı bayrağın bağımsızlığını temsil etmesinden dolayı bütün toplumlar ve ülkeler için bayrağın çok büyük önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Toplumlar ve ülkeler için bayrağın önemini Örnek vermek gerekirse Türk milletinin bayrağı şehit kanlarıyla ve ay yıldızla ifade edilmekte beraber bizlerin bağımsızlık için yapmış olduğumuz mücadeleleri savaşları ifade ederek kutsal ögelerimizden 1 tanesi de kan renkli ay yıldızlı bayrağımızdır.

Türk Bayrağımız dan Anlaşılacağı gibi ülkeleri temsil eden bağımsızlığı ve yapmış oldukları mücadeleleri temsil eden bütün bayraklar önem arz ederek kutsal ögelerdir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Toplumlar ve ülkeler için bayrağın önemi oldukça fazladır. Çünkü bayrak demek bağımsızlık demektir. Bir ülkenin bayrağı özgürce yaşayacağı vatan topraklarına sahip olduğu anlamına gelir eğer bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa vatanımızda özgürce ve rahat bir şekilde yaşayamayız bayrağımızı göklerde dalgalandırmak için Türk milleti birçok mücadeleden geçtiğini bilmekteyiz bayrağımızın rengi şehitlerimizin kanından Iğdır bayrağımızı her zaman kıymetini bilmeli öpüp başüstüne koymalı ve evimizin en güzel köşesinde asmalıyız. Çünkü Türk bayrağı ve İstiklal marşı her zaman bizim için en kıymetli bağımsızlık simgesi arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.