Ders Notları

Toplumsal bir sorun belirleyiniz. Bu sorunu çözmek amacıyla kuracağınız sivil toplum kuruluşu veya dernek ile ilgili aşağıdaki çalışmayı yapınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Toplumsal bir sorun belirleyiniz. Bu sorunu çözmek amacıyla kuracağınız sivil toplum kuruluşu veya dernek ile ilgili aşağıdaki çalışmayı yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Toplumsal bir sorun belirleyiniz. Bu sorunu çözmek amacıyla kuracağınız sivil toplum kuruluşu veya dernek ile ilgili aşağıdaki çalışmayı yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Faaliyet Alanı : Sağlık


Kuruluşun Adı : Sen Sağ, Ben Selamet


Kurulduğu Yer : İstanbul


Kuruluş Tarihi : 20.10.2020


Kuruluşun Sloganı : Sen Sağ, Ben Selamet


Şartları :  Psikolojik alanda desteğe ihtiyaç duymak


Toplumsal bir sorun belirleyiniz. Bu sorunu çözmek amacıyla kuracağınız sivil toplum kuruluşu veya dernek ile ilgili aşağıdaki çalışmayı yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Faaliyet Alanı : Eğitim


Kuruluşun Adı : Bir Kalem


Kurulduğu Yer : Ankara


Kuruluş Tarihi : 22.09.2019


Kuruluşun Sloganı : Eğitim için bir kalemde sen ver.


Şartları : Sosyal yardım desteğine ihtiyaç duymak, derslerinde başarılı olmak


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Bir toplum içerisinde bulunan sorunların çözümü toplumsal ilişkilere ve toplumsal yardımlaşmayı artıracağı gibi ülkenin feraha mutluluğu ve ilerlemesi için desteği de olur. Toplumumuzda birçok sorun olabilir. Bence bu sorunların başında sağlık eğitim temizlik ve toplumsal yardımlaşmayı arttırıcı fikirler kan bağışı gibi çözülmeyi bekleyen temel sorunlar vardır. En önemlisi de sahip olduğumuz doğal varlıkların temiz tutulması çevremize çöp atılmaması çevremizin bilinçsiz bir şekilde kirletilmemesi denizlerimizin içinde bulunan canlılar ve doğal varlıklar düşünülerek denizlere atıklar atılmaması ve temiz tutulması gibi en temel sorunun çözümü gerçekleştirilebilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.