Ders Notları

Trafiğin insan yaşamındaki önemi nedir?

4. Sınıf Trafik Güvenliği Trafiğin insan yaşamındaki önemi nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Trafiğin insan yaşamındaki önemi nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Trafik hayatın bir parçası olduğu gibi canımızı ve malımızı da etkileyebilecek bir alandır. Trafik içerisinde araçlar ve Yayalar bulunmaktadır.

Trafikte olmamız araç kullanıyor olmamız veya toplu taşıma içerisinde olmak anlamına gelmez. Yolda yürümemiz, kaldırımda yürümemiz, ışıklarda karşıdan karşıya geçmemiz, otobüs duraklarında garlarda veya iskele de beklememiz dahi bizim bir trafikte olduğumuz anlamına gelmektedir.


Trafiğin insan yaşamındaki önemi nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Trafik ulaşımın kendisidir. Yollar üzerindeki araçlar vede Yayalar dan oluşan bir olgudur. Günümüzde bir yerden bir yere gitmek için özel araç, toplu taşıma veya yaya olarak yola çıkmaktadır. Bu nedenle trafik günlük hayatımızın önemli bir parçasını oluşturur. Yaya olarak hareket ederken karşıdan karşıya geçerken duraklarda beklerken ışıklı levhalar vede ışıklara  uyarak kuralları yerine getirmemiz gerekir.

Trafik içerisindeyken ise sinirlenmeden karşımızdaki hata yapsa bile trafikte hoşgörü ile hareket ederek kurallara uyarak yolu kullanmamız gerekir. Bu sayede trafiğin can ve mal kaybı olmadan hayatımızı sürdürebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Trafikte yayaların ve sürücülerin can ve mal güvenliğini korur. Trafiğin gidişatını ve düzenli yani yasalar ve kurallar vardır. Trafik yolda yol alan sürücüler için mi yolda yol alan yayalar için gerekli olan trafik ışıkları ve levhalarının sunar. Trafikte belirlini bir düzen belirli kurallar ve belirli bir trafik akışı olmasaydı insanlar rahat ve güvenli bir şekilde geçişlerde sağlayamazlar di. Trafik levhalarına uymamak trafik kurallarını bilerek ve uygulamak trafiğe çıktığımız zaman güvenli ve sabırlı bir şekilde olmak hem bizim hem başkasının can ve mal güvenliği korumaktadır

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.