Trafik kuralları olmasaydı hayatınızda ne gibi zorluklar yaşardınız? | Forum Sayfa Cevapları

Trafik kuralları olmasaydı hayatınızda ne gibi zorluklar yaşardınız?


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Trafik kuralları olmasaydı hayatınızda ne gibi zorluklar yaşardınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Trafik kuralları olmasaydı hayatınızda ne gibi zorluklar yaşardınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Trafik kuralları hayatımız da olması gereken ve kesinlikle uyulması gereke kurallardır. Eğer bu kurallar olmasaydı, yayalar ve sürücüler çok zorluk yaşarlardı.


Trafik kuralları olmasaydı hayatınızda ne gibi zorluklar yaşardınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Trafik kuralları olmasaydı sürekli kazalar ve kavgalar meydana gelir buda can ve mal kaybına sebep olurdu. Kurallar olmasaydı trafikte bir belirsizlik olurdu insanlar trafikte yapacaklarını şaşırırlardı. Trafik kuralları hayatımızı kurtarır bu yüzden kurallara uymalıyız.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Trafik kuralları olmasaydı hayatınızda ne gibi zorluklar yaşardınız?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Trafik kuralları ve levhaları olmasaydı kendi başına hareket eden yayalar ve şoförlerle karşılaşırdık.trafik ışıkları olmasaydı yayalar ne zaman geçeceğini veya otomobilleri ne zaman geçeceğini kimse bilemezdi. Trafik kuralları sayesinde birçok insan can ve mal kaybının önüne geçebiliyor. Trafik kuralları ülkemizde bulunan insanların güvenliği için çok önemlidirtrafik kurallarına uymazsak ve bunları benim sevmesek ülkemizde birçok tartışmalar ve ölümler meydana gelebilir  
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 24 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Bebekkk
error: Kopya Yasak