Trafik kurallarına bilmek ve bu kuralları uymak niçin önemlidir?


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Trafik kurallarına bilmek ve bu kuralları uymak niçin önemlidir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Trafik kurallarını bilmek ve bu kurallara uymak trafikte bizim sağlıklı bir şekilde yer almanızı sağlamak amacıyla önemlidir.
Güvenli bir şekilde yolculuk yapmak veya yaya olarak trafik içerisinde olabilmemiz için trafik kurallarını bilmemiz gerekir. Trafik kurallarını bildiğimiz kadar uyumamız da önemlidir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Trafik kurallarına bilmek ve bu kuralları uymak niçin önemlidir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Trafik kurallarına uymak trafik kurallarına düzgün bir şekilde bilmek yalnız bizim can ve mal güvenliğimiz değil çevremizde bulunan insanlarda can ve mal güvenliğini koruya bildiğini söyleyebiliriz. Trafik hayatımızın bir parçasıdır ister sürücü ister yaya olalım trafikte trafik kurallarını ve trafik işaretlerini eksiksiz bir şekilde birbirimizi gerekir çünkü trafikte yol aldığımız zaman trafik kurallarını bilerek davrandığımı zaman trafikte oluşabilecek kazaların önüne geçeriz hem bizim hem çevremizdeki insanların can ve mal güvenliğini bu şekilde koruyabiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!