Ders Notları

Trafik kurallarına uymak ve uymamak toplum hayatını nasıl etkiler? Tartışınız.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Trafik kurallarına uymak ve uymamak toplum hayatını nasıl etkiler? Tartışınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Trafik kurallarına uyumak toplum hayatında bir düzenin oluşmasını sağlar trafik kuralları olmasaydı insanlar yaya olarak kendilerini güvende hissetmezlerdi.
Araçlar yollarda rahat hareket edemez kimse kimseye yol vermez kazalar ve büyük aksaklıklar oluşurdu. Trafik kurallarına uyarak hayatı düzene sokmuş oluruz. Araçlar yayalara yol verir. Yayalar yolda nasıl hareket etmeleri gerektiğini bilirler. Araçların yol üzerindeki hareketleri yönleri ve gidecekleri yerler kurallara göre düzenlendiği için kimse kimseye engellememiş olur. Bu sayede En az kaza oluşmuş olur. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Trafik kurallarına uymak hem bizlerin hem de toplum açısından büyük önemi olduğunu bilmeliyiz çünkü trafikte güvenli geçiş yollarını sağlamak için her zaman trafik kurallarına uyması gerektiğini bilmeliyiz. Trafik kuralları güvenliğimiz için var trafik kurallarına uymalıyız yalnız bizlerde çevremizdeki insanların trafik kurallarına uyması gereken trafik kuralları her zaman bizler ve çevremizdeki insanların trafikte daha iyi bir şekilde geçişini ve ulaşımını sağlamak amacıyla kurulduğunu bilmeliyiz hem trafik ışıkları hem trafik levhaları hangi trafik kurallarına çevremize beraber uyuduğumuz zaman toplumda güvenliğe huzurlu ve güvenli ulaşımı sağlarız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.