Trafik kurallarına uymayan kişileri uyarırken nasıl davranılmalıdır?


Trafik Güvenliği Öğretmeni

4. Sınıf Trafik Güvenliği Trafik kurallarına uymayan kişileri uyarırken nasıl davranılmalıdır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Trafik kurallarına uymayan kişileri uyarırken nasıl davranılmalıdır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : İnsanları kırmayarak ve kibar bir şekilde uyarmalıdır. Kaba ve hakaret dolu sözler insanları daha da sinirlendirebilir veya bu hatayı yapan iyi davranışı görünce pişman olabilir. Bunun için nazik davranmalıyız.


Trafik kurallarına uymayan kişileri uyarırken nasıl davranılmalıdır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Trafikte bazı insanların kurallara uymadığını görmekteyiz. İnsanlar bazen hata ile bazen de kasıtlı olarak trafik kurallarını ihlal ederler. Trafikte bu gibi davranışlar tehlikeli sonuçlar getirebilir. Trafikte bir insanın ihmali veya dikkatsiz davranması sebebi ile aslında çok dikkatli bir insan veya bir çok kişi tehlikeli anlar yaşayabilir. Kaza anında başka kişiler de zarar görebilir.

Bunun için trafikte herkesin aynı hassasiyete sahip olması lazımdır. Herkes başka insanlarında varlığını düşünerek kimsenin hakkına girmemelidir. Trafikte hatalı davranışlarda bulunan insanları gördüğümüz zaman onlara kibar bir şekilde uyarı yapmalıyız.

Kaba davranmak ve hakaret etmek onları bu işten vazgeçirmez aksine daha da sinirlendirir. Birde tatsız kavgalar yaşanabilir. Bunun için ister trafikte isterse de günlük hayatın başka yerlerinde olsun uyarılarımızı hep tatlı dille yapmalı, kimseyi incitmeden uyarımızı yapmalıyız.Kurallara uymayan insanları uyarmalı ve gerekli durumlarda da trafik polislerine haber vermelidir. Bizim yapacağımız müdahale ve uyarının işe yaramayacağı zaman veya tehlikeli durumlar olduğunda biz müdahale etmemeliyiz. Hemen yetkililere haber vermeli ve işi onlara bırakmalıyız.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Trafik kurallarına uymayan kişileri uyarırken nasıl davranılmalıdır?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Umut
Trafik kurallarına uymayan kişileri nasıl uyarmamız gerektiği hakkında güzel bir yazı sürekli olarak güzel ve tatlı bir dille iletişim kurmalıyız.
Merve
Trafik kurallarına uyma trafik kurallarına uymayan insanların kibar bir şekilde uyarılması bizler ve diğer insanlar önemli bir etkendir. Çünkü yolda yalnız değiliz. Trafikte yol alan sürücüler ve yayalar birbirlerine karşı saygılı olma ve birbirlerinin can ve mal güvenliği düşürmek amacıyla trafik ışık ve levhalarına tam bir şekilde öğrenmeli tam bir şekilde uyumalı ve uymadıkları zaman ulaşabilecek sorunlardan dolayı yasaların ve cezaların olduğumu unutmamaları gerekir. Trafikte çok fazla hızlı yapan emniyet kemeri takmayan ve geçiş yaptığı zaman diğer sürücüde ve yayaları benimsemeyen insanlar olduğu zaman trafikte çok fazla kazalar olabilir. Kazalar olduğu zaman trafik durur insanlar huzursuz taşır ve kaza yapan insanların can ve mal güvenliği büyük bir tehlikeye girer. Bu sebeple trafik ışık ve levhaları ve trafik kuralları kesin bir şekilde bilinmeli ve uygulanmalıdır
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!