Tren ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız. | Forum Sayfa Cevapları

Tren ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Tren ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Tren ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Trenler raylar üzerinde, bir yada birkaç lokomotif tarafından çekilen veya itilen vagonlardan oluşan bir ulaşım aracıdır. Trenler, kara üzerinde yolculuk yapabileceğimiz en güvenilir taşıtlar sıralamasında bir numaradır.Trenler şehirler arası yolculukta hız trenleri ve ya normal trenler olarak kullanılırken, şehir içi kısa mesafelerde ise trenden geliştirilen, tramvay ve metro ulaşımda kullanılmaktadır.


Tren ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :1800’lü yılların başımda ilk olarak İngiltere’de kullanılmıştır. İlk yıllarında buharlı lokomotifler şeklinde icat edilmiştir. Posta, yolcu ve yük taşıma işlemlerinde kullanılmaya başlanılan trenler, toplu taşımanın öncülerinden olmuştur. Şehirler arası ulaşımı yüzyıl önceden günümüze kadar kurmayı sağlamıştır.

Cumhuriyetimizin ilk yıllarında Atatürk’ün önderliğinde bugünkü tren yolu ray sistemi tamamlanmıştır. Günümüzde doğu ekspres, Kurtalan ekspres gibi nostaljik turlar düzenleyen tren turları ile kış turizmi canlandırma hareketleri yapılmaktadır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Tren ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!