Ders Notları

Turistik amaçla bir yere gittiğinizde o yerin hangi özelliklerine dikkat edersiniz?

7. Sınıf Türkçe Turistik amaçla bir yere gittiğinizde o yerin hangi özelliklerine dikkat edersiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Turistik amaçla bir yere gittiğinizde o yerin hangi özelliklerine dikkat edersiniz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Tarih amaçlı bir yere gittiğimizde veya bir yere seyahat ettiğimiz zaman Turistik amaçlı bu yerlerde genel olarak tarihi güzellikler kültürel özellikleri ve doğal güzelliklerini dikkat et yaparım.


Turistik amaçla bir yere gittiğinizde o yerin hangi özelliklerine dikkat edersiniz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir yere gittiğimiz zaman o yerin ilk başta tarihi güzellikleri esas alınarak bir araştırma yapılır.

Ayrıca turistik olarak bir yere gittiğimizde tarihi güzelliklerinin yanı sıra mimari özellikleri ulaşım şekilleri doğal güzellikleri gibi birçok faktör bizi bu turistik yeri seçiminde etkilediğini ifade edebiliriz.

Sonuç olarak Turistik amaçlı bir yere seyahat ettiğimiz zaman o yerin tarihi ve kültürel özelliklerine dikkat etmemiz gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Turist olarak gideceğim Bir yerin öncelikle doğal ve tarihi güzellikleri nerelerde olduklarını ve gezilecek yerleri not alarak teker teker gezerek gitmiş olduğum yerin merak ettiğim tüm yerlerine hizmet küpe görmek isterdim. Bir insan merak ettiği bir ülke veya bölgeyi tam bir şekilde gezmek ve görmek istiyorsa öncelikle o bölge hakkında araştırma yapmalıdır. Ayrıca turist olarak gittiğimiz bu yerlerde yemek Linet kültürel özellikler gelenek ve görenekler de öğrenmek istediğimiz ve keşfetmek istediğimiz detaylar arasında yer alabilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.