Türk halkının işgaller karşısında tepkisi ne olmuştur? Araştırınız.


İnkilap Tarihi Öğretmeni

8. Sınıf İnkılap Tarihi Türk halkının işgaller karşısında tepkisi ne olmuştur? Araştırınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Türk halkı kendi dini, namusu ve özgürlüğü elden gitmeye başlayınca elinden gelen her türlü seferberliği ortaya koymuştur. Milli mücadeleleri başlatarak ellerinde olan baltalarla bile savaşa giden kadın , erkek ve çocuklar ülkelerini savunarak tam bir bağımsızlık hareketi meydana getirmişlerdir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Türk halkının işgaller karşısında tepkisi ne olmuştur? Araştırınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Türk toplumunun işgallere karşı tutumu elbetteki vatanını seven vatanına koruyan vatan için her zaman mücadele eden ve bağımsızlığı her zaman benimseyen şekilde olmuş bu uğurda mücadeleler ver bir şehit gaziler vermiş ve yine de vatan toprakları korumayı başarmış bir anlayışa sahip olduğunu söyleyebiliriz. Milli mücadele örnekleri tarihte birçok yerde verilmiştir Çanakkale zaferinde ve her türlü mücadelede Osmanlı devleti döneminde ve Türkiye Cumhuriyeti devleti döneminde her zaman Türk toplumu mücadele vermeye asla bırak konuşuyor vatan topraklarını her zaman bir yolunu bulmuş ve bu alanda çok mücadele etmiştir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!