Türk milliyetçiliğinin XIX. yüzyılın ikinci yarısından itibaren gelişmesinin nedenleri neler olabilir?


İnkilap Tarihi Öğretmeni

 8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Türk milliyetçiliğinin XIX. yüzyılın ikinci yarısından itibaren gelişmesinin nedenleri neler olabilir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Türk milliyetçiliğinin XIX. yüzyılın ikinci yarısından itibaren gelişmesinin nedenleri neler olabilir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Balkanlarda azınlıklar tarafından görülen milliyetçilik akımları ve baş kaldırdılar, özellikle XIX. yüzyılın ikinci yarısından itibaren Türk milliyetçiliğinin gelişmesine sebep olmuştur.

Devlet ekonomik, sosyal ihtiyaçlarını ve güvenliklerini sağlamada yetersiz kalmış, bu sebeple Balkan Türkleri özel teşkilatlanmalara yönelmişlerdir. Daha sonra bu gelişmeler Anadolu Türklerinde de yayılmaya başlamıştır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Türk milliyetçiliğinin XIX. yüzyılın ikinci yarısından itibaren gelişmesinin nedenleri neler olabilir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
8 sınıfa başladığımdan beri her zaman aklıma takılan bir araştırmak istedim tüm konuları burada bulabiliyorum özellikle inkılap tahribatı Türkçe ders kitabında oldukça zorlanıyorum buradaki tarihi bilgiler ve birçok Atatürk'le ilgili olan bilgileri öğrenmek güzel bilgilerle tamamlamak istiyorum bu sebepten dolayı bu sayfayı ziyaret ediyorum ve ödevlerimde birçok güzel bilgiyi ve başarıyı elde ediyorum yazılılarım da sizin sayenizde yüksek not alıyorum çünkü ödevleri çok iyi bir şekilde anlıyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!