Ders Notları

Türkiye, Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Projesi sayesinde bugüne kadar hangi ülkeler ile ekonomik iş birliği yapmıştır? Söyleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Türkiye, Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Projesi sayesinde bugüne kadar hangi ülkeler ile ekonomik iş birliği yapmıştır? Söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Türkiye, Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Projesi sayesinde bugüne kadar hangi ülkeler ile ekonomik iş birliği yapmıştır? Söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Bakü Tiflis Kars demir yolu sayesinde bugüne kadar Gürcistan Azerbaycan Çin Kazakistan Türkmenistan Özbekistan Rusya gibi dost ve kardeş ülkelerle anlaşmalar sağlanmıştır.


Türkiye, Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Projesi sayesinde bugüne kadar hangi ülkeler ile ekonomik iş birliği yapmıştır? Söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap: Bakü Tiflis Kars demir yolu sayesinde ekonomi güç birliği ve ticari anlaşmalarımız sayesinde ülkeye çeşitli kazançlar sağlayacak bizi transit yolların merkezi haline getirecek bir yol olacaktır. Azerbaycan Türkmenistan Özbekistan Kazakistan gibi tarih birlikteliğimiz olan soydaşlarımız kardeş ilkelerle ekonomik iş birliklerimiz ve kültür alışverişimiz gelişecek çin Gürcistan Rusya gibi dost ve ekonomisi güçlü ülkelerle bizimde ticari kazancımız ve ekonomik arttırımlarını bu hat sayesinde gelişerek artacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Sosyal bilgiler ders kitabı masada bulunan bu araştırma konusunun yaparken yukarıdaki bilgilerinizle ödevlerimi hızlı bir şekilde ve en doğru bir şekilde bitirebildim. O yüzden Forum sayfa cevapları sitesine çok teşekkür ediyor arkadaşlarımızla beraber yapmış olduğumuz bu araştırma ödevinde bize çok yardımcı olduğunuzu söylemek isterim tüm konulardaki bilgilerinizi çok seviyor ve sizleri yakın bir şekilde takip ediyorum özellikle derslerimde araştırmak istediğim konular da test çözerken yazılılarda veya kardeşime ödevi yaptırdığımız zaman her zaman bu siteden faydalanıyorum çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.