Ders Notları

Türkiye dışında Türklerin ağırlıklı yaşadığı başka yerler var mıdır?

7. Sınıf Türkçe Türkiye dışında Türklerin ağırlıklı yaşadığı başka yerler var mıdır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Türkiye dışında Türklerin ağırlıklı yaşadığı başka yerler var mıdır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Dünya üzerinde Türklerin yaşadığı ilk 5 ülke şu şekildedir 1. Almanya 2. Fransa 3. Hollanda. 4. İngiltere 5. ABD bu ülkelere giden Türkler daha iyi yaşam koşulları iş bulmak okumak ve de beyin göçü dediğimiz başarılı bilim insanlarının yurt dışında çalışmaları ile gerçekleşmektedir.

Özellikle Almanya’da ki Türkler işçi göçü zamanında Almanya ya gitmiş şu anda Alman vatandaşı olarak doğmuş 3. Kuşağın da oluşumu ile orayı benimsemiş insanlardır. Türkler zamanla Almanyayı kendi vatanı gibi görmeye başlamışlardır. Örneğin Mesut Özil dünya yıldızı Türk futbolcu olmasına rağmen Alman milli takımında yıllarca 10 numaralı formayı giymiştir.


Türkiye dışında Türklerin ağırlıklı yaşadığı başka yerler var mıdır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Türkiye dışında yaşayan Türk vatandaşı olan çok insan bulunmaktadır. Bu insanlar Türkiye’de ki geçim sıkıntılarının gidermek daha iyi şartlar da yaşamak için ülkelerinden göç etmek zorunda kalmış insanlardır.

Günümüzde en fazla Türk Almanya’da yaşar. Türkiye’den den Almanya ya göçmüş ve yerleşmişlerdir. Almanya’daki Türkler geniş tanımı ile Almanya’da doğan Türkleri de kapsamaktadır. İlk başlarda Almancılar diye tanımlanan grup, günümüzde olumsuz bir anlam kazanan bu sıfatı benimsememektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Türkiye’nin dışında dan Türklerin yoğunluk olduğu birçok ülke ve vardır özellikle komşu ülkelerimiz Almanya gibi ülkelere çalışmak ve çeşitli amaçlarla gitmiş olan Türkleri söyleyebiliriz. Türklerin dağılımı genellikle eğitim sağlık ekonomik zorluk ve çeşitli çalışmalar sebebiyle ayrılmış olduğunu söyleyebiliriz bu konuda verdiniz bilgilendirici cevaplar sayesinde merak ettiğimi pony güzel bir şekilde araştırarak öğrendiğim verdiğiniz bilgiler ve cevaplar çok güzel sizlere çok teşekkür ederim her zaman bu sayfayı ziyaret edeceğim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.