Türkiye'deki su kaynaklarını araştırınız. | Forum Sayfa Cevapları

Türkiye’deki su kaynaklarını araştırınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Türkiye’deki su kaynaklarını araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Türkiye’deki su kaynaklarını araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Türkiye su bakımından zengin kaynakları bulunan, ayrıca üç tarafı denizlerle çevrili olan bir yarımadadır. Balıkçılık, ulaştırma, turizm, sınır güvenliği ve ticaret gibi konular düşünüldüğünde denizlerimizin önemli su zenginliklerimizden olduğu görünür.


Türkiye’deki su kaynaklarını araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Yaşamak için mutlaka suya ihtiyacımız vardır. Su kaynaklarımızın başında ise akarsular ve göller gelmektedir. Türkiye’de büyüklü küçüklü 120 ‘den fazla göl bulunmaktadır. Türkiye’de göller 4 bölgede kümelenmiş durumdadır. Göller bölgesi diye adlandırdığımız Eğirdir, Burdur, Acıgöl ve Beyşehir Göllerinin bulunduğu göller bölgesi, Güney Marmara Bölgesi, Tuz Gölü çevresi, Van Gölü ve çevresi bunların dışında 706 adet baraj gölümüz bulunmaktadır.

Marmara, Ege, Muş, Erzurum ve Pasinler Ovalarında yer altı suları kullanılmaktadır. Ayrıca ülkemiz kaplıca ve ılıcalar bakımından zengin bir ülkedir. Yalova, İnegöl, Kızılcahamam, Bursa, Haymana, Denizli, Çermik, Afyon, Kütahya çevrelerinde bulunan ünlü kaplıcalar vardır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Türkiye’deki su kaynaklarını araştırınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!