Ders Notları

Türkiye’nin AB’ye üyeliğinin ülkemize ve AB’ye neler kazandıracağını düşünüyorsunuz?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Türkiye’nin AB’ye üyeliğinin ülkemize ve AB’ye neler kazandıracağını düşünüyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Türkiye’nin AB’ye üyeliğinin ülkemize ve AB’ye neler kazandıracağını düşünüyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Türkiye’nin AB üyeliği ülkemize ekonomik olarak birçok gümrük vergisinden kurtaracağı açısından büyük bir ekonomik artık olarak kabul edilmesi gerekmektedir. Türkiye’nin AB üyeliğinden abinin elde edeceği ise genç nüfuslu bir çalışan insan varlığı için işgücü olarak ifade etmek mümkün olacaktır.


Türkiye’nin AB’ye üyeliğinin ülkemize ve AB’ye neler kazandıracağını düşünüyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Türkiye’nin AB üyeliğine ülkemiz ekonomik olarak gümrük sıkıntılarından kurutularak ürünlerini hızlı bir şekilde Avrupa’ya transferinin ve döviz gelinin yüksek olması açısından ekonomik bir refah elde edeceğini ve Avrupa Birliği fonlarından alacağı ekonomik ek göstergeler ile beraber hızlı bir Kalkınma planına gireceğini ifade etmek mümkün olacaktır.

Türkiye’nin AB’ye katılması ile AB’nin kazançları ise genç bir nüfusu elde etmesi ürünleri ucuz bir şekilde kendi ülkesine satabilmesi açısından önemli artıları olabileceğini ifade etmek mümkün olacaktır.

İşte bu nedenle ülkemizin AB’ye katılması hem AB için hem Türkiye için büyük bir ekonomik artının olabileceğini ifade edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Türkiye Cumhuriyeti yıllar boyunca Avrupa birliği’ne girmeyi beklemiştir. Avrupa birliği’ne girmek elbetteki sahip olacağımız olanakların daha fazla güzelleşmesine sebep verir. Avrupa ülkelerinin ticaret sanayi eğitim sağlık ve birçok alanda gelişmiş olduğu bilinmektedir. Nitekim ülkemizde Avrupa birliği’ne girdiği zaman bu olanaklara sahip olacaktır. Ayrıca bu haklara sahip olan Türk vatandaşları daha rahat ve daha konforlu bir yaşam sürecekler dir. Ayrıca ülkemizin coğrafi konumu konumu ve çoğalan genç nüfusu sayesinde Avrupa birliğine destek vereceğini ve örnek ülkelerden biri olacağı bilinmektedir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.