Ders Notları

Türkiye’nin üye olduğu kuruluşların ortak amaçları nedir?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Türkiye’nin üye olduğu kuruluşların ortak amaçları nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Türkiye’nin üye olduğu kuruluşların ortak amaçları nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Türkiye’nin üye olduğu kuruluşlarının ortak amaçlarının başında ekonomik olarak birbirlerine destek çıkarak gerekli altyapının oluşturulması sosyal olanakların arttırılarak devletler arasında iletişimin en üst seviyeye çıkarılması ve siyasi olarak güçlü bir birlik haline gelerek dünyada söz hakkına sahip olmaları olarak nitelendirilebilir.


Türkiye’nin üye olduğu kuruluşların ortak amaçları nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Türkiye’nin üye olduğu kuruluşların başlarında en önemli faktörlerden bir tanesi üye olan ülkelerin ekonomik olarak birbirine destek çıkarak büyük ekonomik başarılarımız sağlanarak eflasyon döviz kuru gibi etkilerden uzak durarak ülkeler arasında güçlü bir birlik kurarak ekonomik istikrarın sağlanması ilk amaç olarak değerlendirilmesi gerekmektedir.

Ayrıca bu kuruluşlara üye olan ülkeler ülkeler arasındaki sosyal ve kültürel olarak etkileşim sayesinde birbirleriyle olan Bağlarını güçlendirmeleri ve dünyada bir birlik halinde söz hakkına sahip olmaları amaçlandığını ifade etmek mümkün olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Birçok konuda olduğu gibi bu konuda da bizi bilgilendirdiğiniz ve verdiğiniz bilgilerle çeşitli merak ettiğimiz konuları ve yapmamız gereken ödevleri kısa ve hızlı bir şekilde yapabiliyoruz. Verdiğiniz bilgileri çok beğeniyorum çünkü bilgileri okurken çok rahat bir şekilde anlayabiliyorum çeşitli karmaşık anlamadığımız konular bile anlaşılır bir şekilde bize sunuyorsunuz birçok Dersim’de doğru bir şekilde ödev yaptığım için başarımın kat kat arttığını görebiliyorum

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.