Türklerin İslamiyet’i kabul etmeden önce dinî inanışları nasıldı?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Türklerin İslamiyet’i kabul etmeden önce dinî inanışları nasıldı? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Türkler İslamiyet’ten önce şamanızım, Budizm, Hristiyanlık, ve de Türklere ait olan gök Tanrı inanışa sahiptirler. Gök tanrı inanışında tek bir yaratıcı vardı.
İyiliğin mükafatı, kötülüğün cezası olduğuna inanılırdı, ölümden sonra yaşam olduğu gibi Türk adet ve geleneklerinde kadın ve erkek eşit sayılır kadına haklar tanınırdı, Ayrıca Türklerin cihan a hükmetme arzusu gibi bir emelleri vardı. Bunun için İslamiyet’e girmeleri kendi istekleri ile olmuştur. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Türklerin İslamiyet’i kabul etmeden önce dinî inanışları nasıldı?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Türklerin islamiyetten önce Budizm Şamanizm ve Türklere ait olduğu gök tanrısı inanmış olduklarını söyleyebiliriz bunun yanı sıra Türklerin Hristiyanlık dinine de inandıklarını söyleyebiliriz Türkler İslamiyeti doğruluğu ve güzel bir bulmuşlardır İslamiyetin tanıması ve beni sevmesi yayılmasına ve anlatılmasına yardımcı olduğunu söyleyebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!