Ders Notları

Tutumlu olmanın yararları nelerdir?

3. Sınıf Türkçe Tutumlu olmanın yararları nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Tutumlu olmanın yararları nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:   Tutumlu olmak bizlere bir çok yarar sağlayacaktır. Tutumlu  olarak ihtiyaçlarımızın yanı sıra isteklerimizi de kolay bir şekilde alabiliriz.


Tutumlu olmanın yararları nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Tutumlu olan insanlar hayat içerisinde diğer insanlardan bir adım öndedir. Tutumlu olanlar ihtiyaçlarını ve isteklerini kolay bir şekilde satın alabilirler. Ayrıca aile bütçesine de büyük bir katkı sağlanabilmektedir.

Tutumlu olan bireyler çevresine ve ailesine güzel hediyeler alarak ilişkilerini iyi bir şekilde geliştirebilirler. Büyük insanlar ise tutumlu olarak ekonomik sıkıntılardan kurtulur ve yatırımlar yaparak milletine ve devletine yararlı olabilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Tutumlu olmak elbette ki ilerideki ihtiyaçlarımız ve gereksinimlerimiz için gerekli olan ihtiyaçları almak için oldukça önemlidir. Tutumlu bir insan elindekinden tasarruf eder. Tutumlu bir insan her zaman geleceğini düşünür. Tutumlu olmak ileride gideceğimi zor durumlarda ne kadar hazırlıklı ve deneyimli olduğumuzu gösterir. Her zaman kazandığımız dan veya sahip olduğumuz paraları tasarruflu bir şekilde toplama ve gerektiği zaman harcamak tutumlu olma ya bir örnektir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.