Uçak ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız. | Forum Sayfa Cevapları

Uçak ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Uçak ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Uçak ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Çocukluk yıllarımızdan itibaren uçma merakımızı oluşturan, gökyüzünde uçan uçakları seyretme gibi seyrettiğimiz zamanlarımız olmuştur. Uçaklar, bir yerden bir yere seyahat etmemizi kolaylaştıran, uzun mesafeleri kara yolu ile 2-3 günde gideceğimiz yolları 5-6 saat gibi kısa bir zamana düşürebilen, zamanımızın en güvenilir taşıtlarından biridir.


Uçak ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Wright Kardeşler tarafından 1903 yılında icat edilmiş bir hava taşıtıdır.İcadından 11 yıl sonra ilk yolcu uçağı hizmete girmiştir. Uçaklar icadından itibaren birinci ve ikinci dünya savaşında askeri alanda etkin olarak kullanılmaya başlandı. Savaşlardan sonra ise yolcu uçakları olarak, kullanılmaya başlanmış.

Yolcu uçaklarının yanı sıra kargo uçakları kullanılarak dünyanın diğer bir ucundan aldığımız bir kargoyu bize ulaştırmak için kullanılan, insanlığın hizmetinde etkin olarak kullanılan en hızlı taşıma aracıdır. Uçaklar maliyet olarak, pahalı oldukları için uçak biletleri de buna paralel olarak yüksektir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Uçak ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!