Uçurtma uçururken ya da uçan bir uçurtma gördüğünüzde neler hissettiğinizi veya hangi hayallere kapıldığınızı anlatınız. | Forum Sayfa Cevapları

Uçurtma uçururken ya da uçan bir uçurtma gördüğünüzde neler hissettiğinizi veya hangi hayallere kapıldığınızı anlatınız.


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Uçurtma uçururken ya da uçan bir uçurtma gördüğünüzde neler hissettiğinizi veya hangi hayallere kapıldığınızı anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Uçurtma uçururken ya da uçan bir uçurtma gördüğünüzde neler hissettiğinizi veya hangi hayallere kapıldığınızı anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Uçurtma uçururken ya da uçan bir uçurtma gördüğüm zaman beni mutluluk  kaplar. Bende o uçurtma gibi uçmak isterim. Sanki hayallerimle beraber o uçurtmayla uçuyor gibi düşünürüm. Her çocuk bence uçurtma uçurmayı sever ve onunla mutlu olur.


Uçurtma uçururken ya da uçan bir uçurtma gördüğünüzde neler hissettiğinizi veya hangi hayallere kapıldığınızı anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Bütün çocuklar uçurtma uçurmayı sever. Bende uçurtma uçurmayı çok seviyorum. Her çocuğun uçurtması vardır. Uçurtma olmadığı zamanlar kağıttan uçurtma yapardık. Ucuna bir ip bağlar ve rüzgarlı bir havada onu uçurarak çok eğlenirdik.

Uçurtma demek sanki hayal demek. Bazen kuş gibi uçmayı hayal ederim. Uçurtmamla birlikte sanki bende uçuyor gibi hissederim. Her çocuk uçurtmasının en yükseklerde uçmasını sever. Böylece sanki onunla uçuyormuş gibi sevinir. Ve başarma duygusunu tatmış olur.

Ben uçurtma uçururken veya uçurtma uçuran birini gördüğüm zaman çok sevinir ve heyecanlanırım. Her çocukta benim gibi hisseder. Çocukların hepsi uçurtmasının en güzel olmasını ve arkadaşları ile bu neşeli oyunu oynamayı ister.

Günümüzde rengarenk ve çeşit çeşit uçurtmalar üretilmiştir. Çocuklar tuttukları takıma göre veya en sevdiği çizgi film karakterinin resmi olan uçurtmaları bulabilir ve alabilir. Buda oyunu daha eğlenceli hale getirir. Sanki en sevdiğim karakterle oynuyor ve onu uçurtuyormuş gibi hayal kurarım.

Arkdaşlarla beraberde uçurtma uçurmak çok keyifli olur. Ailemle pikniğe gittiğimiz zaman da babamla veya annemle uçurtma uçurmak ve geniş yeşil bir alanda koşturmak çok eğlenceli olur. Tabi ki ailemizin izin vermediği yerlere gitmemeliyiz ve ailemizin izin verdiği , bizi görebileceği yerlerde oynamalıyız.

Eski zamanlardan beri gelen bütün insanlarda uçmayı sevmişlerdir. Bunun için uçak gibi aletler yapmışlardır. Uçan balonda bunlara bir örnektir. İşte uçurtma sevgisi herkeste vardır.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Uçurtma uçururken ya da uçan bir uçurtma gördüğünüzde neler hissettiğinizi veya hangi hayallere kapıldığınızı anlatınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak