Ders Notları

Ulaşım alanı ile ilgili geleceğin mesleği sizce ne olabilir? Yazınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ulaşım alanı ile ilgili geleceğin mesleği sizce ne olabilir? Yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ulaşım alanı ile ilgili geleceğin mesleği sizce ne olabilir? Yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Ulaşım alanı ile ilgili geleceğin mesleği uçan arabaların düzenini sağlayacak bir meslek olabilir.


Ulaşım alanı ile ilgili geleceğin mesleği sizce ne olabilir? Yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Ulaşım alanı ile ilgili geleceğin mesleği uçan arabaların tamiri ve düzenini sağlayacak bir kontrol sistemciliği olabilir. Bence gelecekte uçan arabalar olacak ve insanların hepsi bunu tercih edecek. Şu anda olan yer deki arabalar geçmişte kalacak. Bunun oluşması için çalışmalar ve icatlar hızla devam ediyor. İnsanlar bu teknolojiyi herkesten önce elde etmek için yarışma durumundalar. Ulaşımla ilgili olacak olan geleceğin  mesleği de doğal olarak bu yeni çıkan uçan arabalarla ilgilenen , onların düzenini ve tamirini sağlayan kişilerin mesleği olacaktır. Bu programlama ve düzenleme meslekleri olabilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Ulaşım araçlarında geleceğin mesleği olarak bilinen ve günümüzde çok rahat bir ulaşım aracı olan uçaklarda bulunan pilotların uçak tamirci verimi ve uçak kurulumunu veya yapısını sağlayan mesleklerin olabileceğini düşünüyorum. Çünkü günümüzde çok fazla kullanılan uçak yolculukları en kısa sürede gidebileceğiniz yer ulaştırıyor hem de konforu ve rahatlığı sebebiyle çokça tercih ediliyor.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.